LGP w Klingenthal – Dawid Kubacki królem lata! Polak wygrywa finałowy konkurs i cały cykl

Król lata jest tylko jeden! Mimo trudnych warunków Dawid Kubacki koncertowo poradził sobie w niedzielnym konkursie zgarniając pełną stawkę – wygraną w ostatnich zawodach lata i w klasyfikacji generalnej LGP. A to nie koniec polskich akcentów na podium!

Dziś na skoczni padało i wiało, ale to nie problem jeżeli jest się w takiej formie jak Dawid Kubacki. Polak po pierwszej serii był 3., po skoku na odległość 135 metrów. W drugiej, mimo trudnych warunków, lądował jeszcze dalej, bo na 138 metrze, co dało mu ostatecznie triumf w konkursie. Drugi był Ryoyu Kobayashi, a trzeci Daniel Andre Tande.

Do finałowej serii awansowało czterech Biało-Czerwonych. Poza Kubackim byli to Paweł Wąsek (17. miejsce po pierwszej serii), Kacper Juroszek (18. miejsce po pierwszej serii) i Stefan Hula (27. miejsce). Poza TOP30 znaleźli się za to Klemens Murańka (36. pozycja) i Piotr Żyła (39. pozycja).

W drugiej serii najlepszy poza Dawidem Kubackim, Paweł Wąsek został zdyskwalifikowany za nieodpowieni kombinezon i spadł na koniec stawki (30. miejsce). Kacper Juroszek ostatecznie był 13., a Stefan Hula 24.

Pełne wyniki tutaj:

Letnia dominacja i polskie podium

Niedzielna wygrana Kubackiego przypieczętowała jego triumf w całym cyklu LGP 2022. Polak z ogromną przewagą i dorobkiem 380 punktów wyprzedził drugiego w klasyfikacji Manuela Fettnera (210 pkt.), który w finałowym starciu nie zdołał zakwalifikować się do drugiej serii, a tym samym nie zdobył punktów. Podium uzupełnił nieobecny dziś na skoczni Kamil Stoch (182 pkt.), a tuż za nim sklasyfikowany został Paweł Wąsek (175 pkt.). Dla Kubackiego dzisiejsza wygrana była czwartą w cyklu letnich rozgrywek, co stanowi rekord w ilości wygranych cykli LGP.

Miejsca pozostałych Polaków w KG LGP:

10. Jakub Wolny

14. Maciej Kot

17. Piotr Żyła

21. Kacper Juroszek

24. Stefan Hula

46. Aleksander Zniszczoł

53. Jarosław Krzak

69. Adam Niżnik i Jan Habdas

72. Tomasz Pilch.

Polacy z letnim Pucharem Narodów!

Ta niedziela zdecydowanie była nasza! Nie tylko za sprawą indywidualnego triumfu Dawida Kubackiego. Polacy wygrali też drużynową klasyfikację w ramach Pucharu Narowdów. Biało-Czerwoni zgromadzili tego lata łącznie 1384 punkty wyprzedzili drużyny Austrii (1253 pkt.) i Niemiec (864 pkt.).

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s