Kamila Karpiel zawiesza karierę!

fot. instagram.com/kamcia_karpiel/

Polska zawodniczka – Kamila Karpiel – zawiesiła swoją sportową karierę. O swojej decyzji poinformowała po zawodach Orlen Cup w Szczyrku oraz za pomocą social mediów.

Pierwszy skok na nartach Karpiel oddała w listopadzie 2010 roku, a we wrześniu 2014 roku zadebiutowała w zawodach międzynarodowych i podczas konkursu z cyklu FIS Cup w Râșnovie. Dwa lata później – w sierpniu 2016 roku po raz pierwszy wystartowała w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. 2 grudnia 2018 roku Kamila Karpiel po raz pierwszy wystartowała w konkursach najwyższej rangi, a 8 lutego 2019 roku w Ljubnie zdobyła pierwszy punkt do klasyfikacji Pucharu Świata. Dzień później wywalczyła najwyższy wynik w w konkursach tego cyklu – zajęła 26. miejsce.

20-letnia Polka dwukrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Świata. Po raz pierwszy miało to miejsce w 2019 roku w Seefeld, gdzie indywidualnie była 23. zaś w konkursie mikstów razem z drużyną zajęła 6. miejsce. Dwa lata później, w 2021 roku w Oberstdorfie nie zakwalifikowała się do konkursu na skoczni normalnej, na skoczni dużej ukończyła rywalizację na 34. miejscu. Drużyna Polek zajęła 7. miejsce, a rywalizacja mikstów przyniosła Polakom 6. miejsce.

Kamila Karpiel wygrała klasyfikację końcową Letniego Pucharu Kontynentalnego w 2017 roku. W sezonie 2018/19 zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej PK. Jest ona także czterokrotną mistrzynią Polski – trzykrotnie triumfowała latem (2017, 2018 i 2021) i raz zimą (grudzień 2020).

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s