Poznaliśmy kadry Włoch na sezon 2022/23

Włoski Związek Sportów Zimowych długo czekał na ogłoszenie składów reprezentacji narodowej w skokach narciarskich. W końcu jednak nadszedł ten moment, a my już wiemy, kto znalazł się w szczęśliwej dziesiątce sportowców objętych wsparciem FISI.

Jedynym skoczkiem powołanym do kadry A jest 21-letni Giovanni Bresadola. W ostatnim sezonie zdobył 6 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zadebiutował także na Igrzyskach Olimpijskich, jednak rywalizację zakończył na pierwszych seriach konkursowych. W kadrze B znaleźli się Alex Insam oraz Francesco Cecon.

Do kobiecej kadry A zostały powołane siostry Malsiner – Jessica i Lara, a kadrę B tworzą Martina Ambrosi i Martina Zanitzer. U pań powstała także kadra C, w której znalazły się Camilla Henni Comazzi, Asia Marcato oraz Noelia Vuerich.

Pięcioro juniorów zostało powołanych do stworzonej przez Federację narodowej grupy rozwojowej. W tym gronie znaleźli się Erika Pinzani, Jacopo Bigoni, Maximilian Gartner, Davide Moreschini oraz Martino Zambenedetti.

W sztabie męskiej reprezentacji pojawi się nowa twarz – jest to David Jiroutek, który przez ostatnie dwa lata pracował z zawodnikami z Francji. Trenerem kobiecej kadry pozostanie Sebastian Colloredo, który sprawować będzie również funkcję głównego koordynatora kadr. Asystentem trenera kobiet będzie Giuseppe Zambelli.

Źródło: fisi.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s