Finowie odkryli karty – sześciu zawodników w kadrze na sezon 2022/23

W ubiegłym sezonie reprezentacja Finlandii była wyjątkowo mała – liczyła zaledwie trzech zawodników. Nadchodzącej zimy ta liczba ma być dwukrotnie większa. Pod okiem Janne Väätäinena trenować będzie sześciu Finów.

W reprezentacji narodowej Finlandii znaleźli się Antti Aalto, Niko Kytösaho, Eetu Nousiainen, Kalle Heikkinen, Eetu Meriläinen i Arttu Pohjola. Oficjalnie status kadrowiczów A posiadają jednak tylko Antti Aalto, Niko Kytösaho i Eetu Nousiainen. Dużym wzmocnieniem reprezentacji będzie Pierre Hartman, który zajmie się wsparciem technologicznym. Wcześniej należał on do sztabu szkoleniowego Miki Kojonkoskiego i wspomagał go w prowadzeniu reprezentacji Chin.

Od nowego sezonu współpracę z ojczystą reprezentacją podejmie też sam Miki Kojonkoski. Będzie on koordynatorem grupy skoczków i kombinatorów norweskich. Celem jego pracy ma być poprawa sytuacji fińskich skoków narciarskich. Pragnie, by fińscy skoczkowie zbliżyli się do czołowych nacji w skokach narciarskich i za kilka lat wrócili do osiągania sukcesów.

źródło: Hiihtoliitto.fi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s