New Star Trophy – nowy cykl zawodów FIS

fot. fis-ski.com

W tym roku wystartuje pierwsza edycja New Star Trophy, nowego cyklu zawodów FIS, skierowanego do dzieci w wieku 11-15 lat. Turniej odbędzie się latem tego roku. Ma zostać rozegrany w pięciu krajach.

Turniej New Star Trophy to jeden z pomysłów Sandro Pertile na zbliżenie się mniejszych skokowych nacji do czołowych reprezentacji. Ma to być szansa na powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie dla tych krajów, w których skoki narciarskie nie są tak popularnym sportem. Nowy turniej zyskał już aprobatę komisji skoków narciarskich FIS. Ma on zajmować w hierarchii czwarty poziom, za Pucharem Świata, Pucharem Kontynentalnym i FIS Cupem. W ramach premierowej edycji odbędzie się 9 konkursów. Gospodarzami będzie 5 państw – Rumunia, Włochy, Szwecja, Finlandia oraz Słowacja.

Według wstępnego kalendarza cykl ma się rozpocząć 3-4 lipca w rumuńskim Rasnovie. Kolejnym przystankiem mają być Włochy. 16 lipca zawody mają zostać zorganizowane w Tarvisio, ale nie jest to jeszcze potwierdzone. W weekend 30-31 lipca młodzi skoczkowie i skoczkinie mają rywalizować w szwedzkim Örnsköldsvik, natomiast 6-7 sierpnia w fińskim Lahti. Finałowe konkursy zostaną rozegrane w słowackiej Bańskiej Bystrzycy, 17-18 lub 24-25 września.

źródło: FIS, informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s