Inauguracja sezonu zimowego na igielicie!

Podczas poniedziałkowego posiedzenia online komisji FIS przedyskutowano kwestie poruszone wcześniej podczas spotkania podkomisji. Jedną z kwestii była forma rozegrania konkursów inauguracyjnych sezon zimowy w Wiśle na matach igielitowych.

To pierwsza w historii sytuacja, gdy zawody najwyższej rangi odbędą się przy zastosowaniu kombinacji mat igielitowych i torów lodowych. Rozegranie konkursów w ten sposób ma być kolejnym krokiem w kierunku bezpieczeństwa zawodników, które jest najważniejsze. Wszyscy wiemy, że podczas konkursów z wykorzystaniem sztucznego śniegu skoczkowie wielokrotnie mieli problem z bezpiecznym lądowaniem, a sami organizatorzy z przygotowaniem skoczni.

Pierwszy weekend Pucharu Świata odbędzie się 5-6 listopada w Wiśle. Rozegrane zostaną tam cztery konkursy indywidualne – dwa kobiet i dwa mężczyzn.

Zawody skoków narciarskich zbiegają się z mistrzostwami świata w piłce nożnej przez co po zawodach w Wiśle i Ruce nastąpi krótka przerwa w PŚ.

Poza tą najważniejszą dla polskich kibiców kwestią komisja pochyliła się także nad aspektami sprzętu, oficjalnym kalendarzem LGP i PŚ, a także zwiększeniem nagród finansowych.

Źródło: informacja własna/skijumping.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s