Top 10 podium pań w sezonie 2021/22

Za każdym konkursem kryje się jakaś historia, tak samo jak za każdą zawodniczką… Dziś przedstawiamy wam zestawienie 10. najciekawszych i najważniejszych podium pań w sezonie 2021/22.

10. FIS Cup w Oberhofie

 1. Anna Twardosz
 2. Annika Belshaw
 3. Sina Arnet, Paige Jones

Zaczniemy od polskiego akcentu. Po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu podium konkursu FIS Cup 27 lutego 2022 roku stanęła reprezentantka Polski – Anna Twardosz. Był to jedyny raz w sezonie 2021/22, gdy w pierwszej trójce zawodów międzynarodowych pojawiła się polska zawodniczka.

9. Puchar Kontynentalny w Lake Placid

 1. Katharina Ellmauer, Annika Belschaw

3. Hannah Wiegele

Podczas konkursu Pucharu Kontynentalnego Pań w dniu 25 marca 2022 roku doszło do raczej niecodziennej sytuacji. Na pierwszym stopniu podium stanęły bowiem dwie zawodniczki o tej samej nocie końcowej – Austriaczka Katharina Ellmauer oraz Amerykanka Annika Belschaw. Podium dopełniła reprezentantka Austrii Hannah Wiegele.

8. Puchar Kontynentalny w Whistler

 1. Katharina Althaus
 2. Luisa Görlich
 3. Alexandria Loutitt

Na podium konkursu rozegranego 18 marca 2022 roku na najniższym jego stopniu pojawiła się reprezentantka Kanady. Niecodziennie możemy oglądać zawodniczki zza oceanu na czołowych pozycjach, chociaż koniec sezonu 2021/22 był dla nich naprawdę dobry.

7. Raw Air w Oslo

 1. Silje Opseth
 2. Nika Križnar
 3. Urša Bogataj

5 marca 2022 roku Silje Opseth wygrała pierwszy konkurs Pucharu Świata w swojej karierze. Co samą zawodniczkę mogło dodatkowo cieszyć, to fakt, że dokonała tego na ojczystej ziemii – w Norwegii. Opseth na podium pojawiała się już w sezonie 2019/2020, jednak na triumf musiała chwilę poczekać.

6. Puchar Świata w Niżnym Tagile

 1. Marita Kramer
 2. Ema Klinec
 3. Daniela Iraschko-Stolz

26 listopada 2021 roku odbył się inauguracyjny konkurs Pucharu Świata. Marita Kramer wygrywając go pokazała, że nadal jest silna i będzie się liczyć w rozpoczynającym się sezonie. Na najniższym stopniu podium stanęła Daniela Iraschko- Stolz, która w ten sposób zaliczyła 10. sezon z podium zawodów najwyższej rangi.

5. Puchar Świata w Ljubnie

 1. Sara Takanashi
 2. Urša Bogataj
 3. Marita Kramer

Pierwszego dnia roku 2022 roku w Ljubnie w Słowenii odbył się konkurs Pucharu Świata kobiet, który wygrała Sara Takanashi. W ten sposób Japonka mogła dopisać sobie 11. sezon z rzędu ze zwycięstwem w zawodach najwyższej rangi. Konkurs ten zaliczał się także do Turnieju Sylwestrowego, który padł łupem trzeciej w konkursie Marity Kramer. Takanashi zakończyła go na 3. pozycji.

4. Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem – konkurs indywidualny

 1. Nika Prevc
 2. Taja Bodlaj
 3. Alexandria Loutitt

Podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem Nika Prevc krótko mówiąc rozbiła bank! Zdobyła 3 medale, z czego dwa złote. W konkursie indywidualnym o 10 pkt wyprzedziła swoją rodaczkę Taję Bodlaj i o 16,8 pkt medalistkę olimpijską z Pekinu Alexandrię Loutitt. Nika Prevc zdobywając tytuł Mistrzyni Świata Juniorów dołączyła do swoich utytuowanych braci, którzy również sięgali po medale tej imprezy.

3. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Vuokatti – konkurs indywidualny

 1. Nika Prevc
 2. Nora Midtsundstad
 3. Sina Arnet

Po fenomenalnych wynikach na Mistrzostwach Świata Juniorów w Zakopanem Nika Prevc pojechała na zawody EYOF w Vuokatti i… również je wygrała! Ponownie dołączyła do do swoich starszych braci, którzy zdobywali medale także na tej imprezie. Na drugim stopniu podium stanęła Nora Midtsumdstad, zaś na trzecim Sina Arnet, która pojawiła się już w tym zestawieniu pod numerem 10.

2. Igrzyska Olimpijskie w Pekinie – konkurs drużyn mieszanych

 1. Słowenia
 2. Rosja
 3. Kanada

Pierwszy historyczny konkurs drużyn mieszanych na igrzyskach olimpijskich. Mimo, że w konkursie startowali także panowie postanowiłam dołączyć ten konkurs do zestawienia top 10 podium pań w sezonie 2021/22 ze względu na jego niecodzienny przebieg. Słowenia zdobyła złoto, co nikogo nie dziwiło – była w końcu głównym faworytem do medalu. Jednak Rosja i Kanada na podium olimpijskiego konkursu mikstów to coś, o czym raczej mało kto by pomyślał. Medale rozdały tutaj dyskwalifikacje, które otrzymały Sara Takanashi, Anna Odine Strøm, Daniela Iraschko-Stolz oraz Katharina Althaus. Należy jednak wspomnieć o historycznym brązowym medalu dla reprezentacji Kanady, która miejmy nadzieję pozwolić rozwinąć się tej dyscyplinie za oceanem.

1. Igrzyska Olimpijskie w Pekinie – konkurs indywidualny

 1. Urša Bogataj
 2. Katharina Althaus
 3. Nika Križnar

Konkurs indywidualny podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie wzbudzał wiele emocji jeszcze przed tym jak się rozpoczął. Było to spowodowane pozytywnymi wynikami testu na COVID-19 u głównej faworytki do złotego medalu – Marity Kramer. Zastanawiano się także, czy wieloletnia dominatorka kobiecych skoków Sara Takanashi w końcu zdobędzie złoty medal, którego do tej pory brakowało w jej dorobku. Wszystko potoczyło się jednak tak, że Takanashi nawet nie zmieściła się na podium. Mistrzynią Olimpijską została skoczkini, która nie zanotowała wcześniej żadnego triumfu w konkursie Pucharu Świata.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s