Skoczkowie, którym kontuzja zniszczyła karierę – Nick Fairall

fot: olympics.nbcsports.com

Ten obiecujący Amerykański zawodnik nagle musiał zmienić całe swoje życie i przystosować się do nowej rzeczywistości po tym, jak uległ nagłemu wypadkowi. Poznajcie Fairalla!

Nicholas Fairall urodził się 6 lipca 1989 roku w Andover w Stanach Zjednoczonych. Należał do lokalnego klubu Andover Outing Club. Od najmłodszych lat zajmował się skokami narciarskimi, a w 2009 roku w Garmish-Partenkirchen zaliczył swój debiut w zawodach najwyższej rangi. Pierwsze punkty zdobył niedługo po tym, bo już 10 stycznia 2009 roku (Tauplitz, 23. miejsce).

Jego karierę nagle przerwał poważny upadek, a dokładniej jeden z dwóch, na skoczni w Bischofschofen 5 stycznia 2015 roku. Zawodnik podczas tego wypadku doznał poważnego urazu kręgosłupa, co całkowicie uniemożliwiło mu poruszanie się bez wózka inwalidzkiego. Amerykanin miał wielkiego pecha, swój upadek powtórzył dwukrotnie. W serii próbnej poprzedzającej konkurs nie zdołał utrzymać się w powietrzu, jednak zdołał podnieść się z zeskoku i zdecydował o starcie w serii ocenianej. W następnej próbie znów pojawiły się problemy w fazie lotu. Zawodnik stracił panowanie nad nartami, co spowodowało zbytnie wychylenie się do przodu, sytuacja bardzo podobna do tej, którą niedługo wcześniej przeżył. Tym Razem Nick jednak nie miał tyle szczęścia, niefortunnie lądował na zeskoku, a w konsekwencji doznał bardzo poważnego urazu kręgosłupa. Od tego czasu Amerykanin porusza się na wózku inwalidzkim.

Do wykonywanej przez siebie dyscypliny już nie powrócił, za to kilka miesięcy po upadku stał się zawodnikiem narciarstwa wodnego, a już w 2016 miał miejsce jego debiut w tym sporcie. W 2019 roku został natomiast powołany do reprezentowania swojego kraju w Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Narciarstwie Wodnym.

źródło: FIS/wikipedia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s