Skok kulturowy – Poczet Skoczków Świata

Czym się zająć, kiedy sezon zimowy dobiegł końca? Można na przykład poszerzyć swoją wiedzę na temat skoków narciarskich, sięgając po książki poświęcone tej dyscyplinie. Jedną z propozycji jest „Poczet skoczków świata” Marka Serafina.

Początki XXI wieku to czas Małyszomanii. Orzeł z Wisły zawładnął światem skoków narciarskich, a na swojej drodze spotkał wiele legend tej dyscypliny. Poczet to wędrówka po tamtych wydarzeniach, które dla fanów skoków są wręcz ikoniczne. Pamiętacie czasy, kiedy Małysz zaczynał święcić sukcesy na skoczniach świata rywalizując z takimi zawodnikami jak na przykład Martin Schmitt? Tu przeczytacie o początku fenomenu skoczka, który wygrywał, nawet mimo tego, że w Polsce panowały znacznie gorsze warunki treningowe niż w nastawionych na dynamiczny rozwój skoków Niemczech. Książka pokazuje też zmiany, jakie nastąpiły w całym otoczeniu skoczków – wśród mediów i kibiców. Sukcesy Małysza spowodowały zwiększone zainteresowanie mediów tą dyscypliną, a także ogromne zaangażowanie fanów, którzy do dziś towarzyszą naszym reprezentantom podczas konkursów na całym świecie.

Jeżeli interesuje Was historia skoków, a także ewolucja związana z tą dyscypliną w naszym kraju, to sprawdźcie koniecznie „Poczet skoczków świata”!

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s