Thomas Thurnbichler oficjalnie trenerem reprezentacji Polski!

Po wielu zawirowaniach wokół wyboru nowego trenera Biało-Czerwonych, otrzymaliśmy wreszcie oficjalne oświadczenie w tej sprawie od Polskiego Związku Narciarskiego. PZN we wtorek ogłosił, że od sezonu 2022/23 głównym trenerem kadry A mężczyzn będzie Thomas Thurnbichler.

Thomas Thurnbichler jest byłym skoczkiem narciarskim, jednak jako sportowiec nie odnosił wielkich sukcesów. Do jego największych osiągnięć należą medale zdobywane na Mistrzostwach Świata Juniorów – dwa złota i srebro w drużynie oraz indywidualny brąz. Brał udział raczej w konkursach Pucharu Kontynentalnego. W zawodach tej rangi dwukrotnie wygrywał i czterokrotnie stawał na podium. W Pucharze Świata wystartował tylko raz. Miało to miejsce w Bischofshofen podczas 56. Turnieju Czterech Skoczni. Zajął wówczas 45. miejsce.

Do tej pory Thurnbichler pracował dla reprezentacji Austrii w sztabie Andreasa Widhölzla. Został włączony do sztabu przed sezonem olimpijskim, w którym Austriacy zdobyli Puchar Narodów, a także triumfowali drużynowo na igrzyskach olimpijskich. Austriak podpisał z Polskim Związkiem Narciarskim umowę na cztery lata. Pełen sztab, który będzie współpracował z nowym szkoleniowcem, a także składy kadr na sezon 2022/23 mają zostać ogłoszone wkrótce.