Skoczkowie, którym kontuzja zniszczyła karierę – Anders Fannemel

Wielu zawodników znanych na całym świecie zostało zmuszonych do zakończenia, lub przerwania swoich karier ze względu na liczne urazy, których doznawali podczas swoich prób. Dziś przyjrzymy się kolejnemu zawodnikowi z Norwegii, którego występy w Pucharze Świata zostały odłożone na dalszy plan.

Anders Fannemel, który w zawodach FIS debiutował w 2007 roku, w swoim pierwszym starcie zdołał uplasować się w czołowej trzydziestce. Młody zawodnik już dwa lata później dostał możliwość wzięcia udziału w rywalizacji najwyższej rangi, gdzie wskoczył na 10. pozycję.

Do jednego z osiągnięć byłego rekordzisty świata w długości lotu zdobytego przed kontuzją można zaliczać między innymi trzecie miejsce wywalczone podczas Turnieju Czterech Skoczni rozegranego w sezonie 2017/2018. Dynamiczny rozwój kariery skoczka stopowało wiele wydarzeń. W pamięci kibiców natomiast zdecydowanie zapisało się wydarzenie, które zadecydowało o wycofaniu Fannemela ze startów. Norweg doznał kontuzji kolana podczas treningów na LGP w Wiśle w 2019 roku. Daleka próba jednego z czołowych zawodników drużyny okazała się tragiczna w skutkach. Zerwanie więzadeł krzyżowych oraz uszkodzenie łąkotki zmusiło go do powrotu do kraju i całkowitym zawieszeniu rywalizacji. Przez okres pierwszych miesięcy przeszedł on trzy operacje, między innymi po to, aby uszkodzone więzadło mogło się prawidłowo zrosnąć. W 2020 roku konieczne były kolejne dwa zabiegi, przeprowadzone na ciągle pogłębiający się ból w nodze. Norweg był poddany długiej i żmudnej rehablitacji, a jego start po raz kolejny był przesuwany; tym razem ze względu na utratę masy mięśniowej w uszkodzonej nodze. Na skocznię stopniowo wraca po ponad dwóch latach nieobecności.

Obecnie bardzo nieliczne występy Fannemela nie cieszą kibiców. Mimo dobrej dyspozycji sprzed paru lat obecnie nie jest on w stanie rywalizować z zawodnikami najwyższej rangi zawodów FIS. Sam zawodnik podkreślał jednak, że jeszcze przed końcem kariery chciałby wywalczyć medal Igrzysk Olimpijskich.

źródło: informacja własna/FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s