Bio numeru 10 Klasyfikacji Generalnej PŚ Pań 2021/2022

fot: berkutschi

W kolejnej odsłonie tej serii bliżej przyjrzymy się życiu i sukcesom kolejnej zawodniczki. Zapraszamy na przedstawienie ostatniej w „dziesiątce” skoczkini z Austrii.

Jacqueline Seifriedsberger jest austriacką zawodniczką reprezentującą SC Waldzell-Oberoesterreich. Urodziła się 20 stycznia 1991 roku w Ried im Innkreis.

Austriaczka na arenie międzynarodowej po raz pierwszy pokazała się 13 sierpnia 2003 na zawodach LPK w Bischofschofen, gdzie znalazła się tuż za czołową dziesiątką. Już 1 marca 2006 roku wywalczyła pierwszą w życiu lokatę na podium, zajmując trzecie miejsce w Japońskim Zao. Później wielokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium w letnich konkursach Pucharu Kontynentalnego. Jacqueline startowała także w pierwszym historycznym konkursie z cyklu Pucharu Świata kobiet w Lillehammer 2011 roku (13. miejsce). A 12 lutego 2012 po raz pierwszy stanęła na podium zawodów najwyższej rangi zajmując 3. miejsce w Ljubnie. A na najwyższym stopniu stanęła już3 lutego 2013 w Japoni.

Jacqueline wielokrotnie startowała w walce o medale. W 2006 roku w Kranju podczas Mistrzostw Świata Juniorów znalazła się na szóstej pozycji. Najlepszy swój start w tego typu imprezach odnotowała 28 lutego 2008 roku w Zakopanem, gdzie zdobyła zdobywając złoty medal. Wiele startów w Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym ostatecznie również przyniosło wiele korzyści. W 2013 Seifriedsberger stała się brązową medalistką, oraz, wraz z trójką innych reprezentantów, wywalczyła srebro w konkursie drużyn mieszanych.

SEZON 2021/2022

Ubiegła zima zakończyła się dla zawodniczki z Austrii w pozytywny sposób. Mając na koncie łącznie osiemnaście startów w zawodach najwyższej rangi, zdobyła 393 pucharowe punkty. Dzięki temu zamknęła czołówkę Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata pań.

źródło: informacja własna/wikipedia.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s