Podsumowanie FIS Cup 2021/22 Pań

(fot. Luzerner Zeitung)

Pora na podsumowanie sezonu FIS Cup w wykonaniu pań! Najlepsza w tym sezonie okazała się Szwajcarka!

Na „podium” klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji FIS Cup znalazły się Sina Arnet (1. miejsce i 514 punktów), Julia Muehlbacher (2. miejsce i 451 punktów) oraz Lara Malsiner (3. miejsce i 426 punktów). Czołową dziesiątkę uzupełniły kolejno Irina Awwakumowa, Hannah Wiegele, Quingyue Peng, Martina Ambrosi, Annika Belshaw, Bing Dong i Birun Shao. W tym sezonie punktowały aż 122 zawodniczki, w tym 7 reprezentantek Polski.

Najlepszą z biało-czerwonych była w tym sezonie Anna Twardosz. Polka uzbierała po wygranej w ostatnim konkursie w Oberhofie uzbierała łącznie 163 punkty i zajęła ostatecznie 28. lokatę. Kamila Karpiel znalazła się na 46. miejscu (124 punkty). Pozostałe Polki, którym udało się zdobyć punkty klasyfikacji FIS Cup to Joanna Szwab (83. miejsce i 50 punktów), Natalia Słowik (88. miejsce i 40 punktów), Pola Bełtowska (93. miejsce i 36 punktów), Paulina Cieślar (105. miejsce i 27 punktów) oraz Sara Tajner (107. miejsce i 25 punktów).

Najwięcej konkursów FIS Cup padło w tym sezonie łupem Iriny Awwakumowej. Rosjanka stanęła na najwyższym stopniu podium podczas obu konkursów w Falun, a także dwa razy w Villach.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s