Štěpánka Ptáčková kończy karierę

fot. zenavaute.cz

Na platformie Instagram w ostatnim tygodniu został ogłoszony kolejny koniec kariery. Tym razem wieści te dopłynęły do nas z Czech, a osobą odwieszającą narty na kołek jest Štěpánka Ptáčková, niespełna dwudziestoletnia zawodniczka Dukli Liberec i medalistka indywidualna Igrzysk Olimpijskich Młodzieży z 2020 roku.

„Tak się zaczęło 14 lat temu. I to się dzisiaj kończy. Po prostu musiał przyjść kiedyś ten dzień. 14 pięknych lat, podczas których skoki narciarskie ukształtowały mnie. Zawsze były i będą częścią mojego życia, częścią mnie.” – napisała we wstępie swojego emocjonalnie nacechowanego posta Czeszka.

Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2020, fot. Martin Rulsch

Największymi osiągnięciami Ptáčkovej były, między innymi, brąz na Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży z 2020 roku, drugie miejsce w cyklu FIS Cup i pierwsze w Pucharze Karpat w sezonie 2019/2020. W Grand Prix w 2020 roku zajęła również 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

„Może nie osiągnęłam wszystkich celów, które sobie wyznaczyłam. Może nie zrobiłam tyle, ile chciałam. Może wydaje mi się, że zostawiam trochę niedokończoną pracę. Ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy zdałam sobie sprawę, co naprawdę ma znaczenie. I wychodzę stąd z wyprostowaną głową, wdzięczna za każdą minutę skakania” – podsumowała Štěpánka w swoim poście.

Źródło: Instagram

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s