COC w Zakopanem – wygrana Andrzeja Stękały!

Andrzej Stękała wygrał finałowy konkurs Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2021/2022! Reprezentant Polski triumfował na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem w ostatnim konkursie tego weekendu, po swoich skokach o odległościach 133,5 m i 140,5 m. Drugie miejsce zajął natomiast Słoweniec Jan Bombek, a trzecie jego kadrowy kolega Ziga Jelar. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej PK w tym sezonie został Austriak Thomas Lackner.

Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 18. i 17. belki. Z niej najdalej poszybował Ziga Jelar – Słoweniec uzyskał odległość 138,5 metra i na półmetku wyprzedzał dzięki temu o aż 8,7 punktu Słoweńca Jana Bombka (136 m). Trzecie miejsce zajął Niemiec Philipp Raimund (133,5 m).

Zaś tuż za podium zawody skończył Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng (132,5 m). Najlepszy z grona Polaków, Andrzej Stękała, po skoku na odległość 133,5 metra, zajmował 5. lokatę, przed 6. Markusem Muellerem (135,5 m), 7. Thomasem Lacknerem (131 m) i 8. Borem Pavlovcicem (133 m). Dziewiątą pozycję zajmował natomiast kolejny z Polaków, Aleksander Zniszczoł, a dziesiąty serię zakończył Hannes Landerer (130 m).

Pozostali Polacy:
11. Stefan Hula (131 m)
13. Maciej Kot (128,5 m)
21. Kacper Juroszek (125 m)
25. Klemens Murańka (124 m)
29. Jan Habdas (124 m)
Wszyscy zawodnicy wymienieni powyżej wywalczyli awans do finału.

39. Tymoteusz Amilkiewicz (121,5 m)
47. Jarosław Krzak (114,5 m)
47. Mateusz Gruszka (116,5 m)
57. Szymon Jojko (111,5 m)

Finał przeprowadzono z 17. i 16. platformy. Reprezentant Polski – Andrzej Stękała – piąty po pierwszej serii – poszybował na odległość 140,5 m i tym samym stanął na najwyższym stopniu podium zawodów. Drugie miejsce, ze stratą 3,5 punktu do Stękały, zajął Jan Bombek (139 m). Podium uzupełnił liderujący na półmetku Ziga Jelar po swoim skoku na odległość 129 m, plasując się tuż przed Joacimem Oedegaardem Bjoerengiem (138,5 m) i Borem Pavlovcicem (140 m). Czołową 6. uzupełnił Philipp Raimund po oddaniu najdłuższego skoku o odległości 143 m.

Kolejne miejsca w top 10. zajmowali Hannes Landerer (136,5 m), Thomas Lackner (133,5 m), Stefan Hula (135,5 m) i Aleksander Zniszczoł (131 m). Jedenastą pozycję zajął natomiast Kacper Juroszek (137,5 m).