COC Pań w Park City – Logan Sankey z wygraną, amerykańskie podium

Za nami zawody Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Park City, które odbyły się w nocy z 12 na 13 marca. Zawody na skoczni HS100 wygrała Amerykanka Logan Sankey, która triumfowała dzięki swoim skokom o odległościach 84 m oraz 91 m. Podium uzupełniły jej drużynowe koleżanki – drugie miejsce zajęła Nina Lussi, a trzecie Paige Jones.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 25. belki startowej. Po tej serii na prowadzeniu znajdowała się Nina Lussi – Amerykanka wylądowała na 84 metrze i wygrywała wówczas z przewagą 0,9 punktu nad Paige Jones oraz niespełna 5 pkt. nad Logan Sankey (84 m). Na czwartej pozycji sklasyfikowana została wówczas Annika Belshaw (80 m), a piąta była Anna Hoffmann (81 m). Szóste miejsce zajęła najlepsza z nie-Amerykanek – Niemka Josephin Laue (79 m).

W finale skoki oddawano z 26. platformy startowej. W drugiej serii na pierwsze miejsce na podium skok oddała Logan Sankey. Amerykanka doskoczyła do 91 metra i, dzięki temu, triumfowała w Utah Olympic Park z przewagą 1,8 punktu nad Niną Lussi (87,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Paige Jones (86 m). Tuż za podium zawody zakończyła natomiast Anna Hoffmann (89,5 m), wygrywając nad Josephin Laue (82,5 m) oraz Anniką Belshaw (80 m).

Na niedzielę (13.03) zaplanowano kolejny konkurs w amerykańskim Park City. Konkurs planowo ma rozpocząć się o godz. 17:00 czasu polskiego, natomiast o 16:30 odbędzie się seria próbna przed zmaganiami.