MŚwL w Vikersund – złoty medal dla Lindvika!

Loty na obiekcie w norweskim Vikersund dobiegły końca. Lindvik, Kraft i Zajc wyjadą stamtąd z tytułami!

Finał kolejnej w tym sezonie imprezy zakończył się szczęśliwie dla Mariusa Lindvika (224.5 m), który czterema stabilnymi skokami umocnioł się na pozycji lidera i ostatecznie wywalczył złoty medal mistrzostw. 9.9 punktów za triumfatorem cykl zakończył Timi Zajc, który z obniżonego rozbiegu uzyskał odległość 234 m. Podium uzupełnił zawodnik z Austrii, Stefan Kraft (235.5 m). Poza strefą medalową znaleźli się Peter Prevc (223 m) i Anze Lanisek (231 m).


TOP10 uzupełnili kolejno Domen Prevc (216 m), Michael Hayboeck (227 m), Karl Geiger (220 m), Yukiya Sato (218 m), Johann Andre Forfang (216 m).

Najlepiej z reprezentantów Polski ponownie spisał się Kuba Wolny, który oddał próbę na 221.5 metra. Kolejne miejsca w klasyfikacji zajmowali; Piotr Żyła (209.5 m), Kamil Stoch (175.5 m) i Paweł Wąsek (200 m).

Ze startu w finałowych seriach zrezygnował reprezentant gospodarzy, szósty po drugim skoku, Robert Johansson. Do Norwega powróciły problemy z plecami, z którymi obecnie próbują się uproac fizjoterapeuci.

Pełne wyniki ostatniej serii możecie znaleźć tutaj.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s