Joanna Szwab kończy karierę!

fot. instagram.com (@a_s.k_a)

„Kiedyś chciałam być jak Adam Małysz.” – tak swój wpis informujący o końcu kariery rozpoczęła polska skoczkini Joanna Szwab, która już przed sezonem zapowiadała, że będzie to jej ostatnia zima z nartami do skoków na nogach.

Joanna Szwab jest pierwszą polską skoczkinią w historii, która stała na podium Pucharu Kontynentalnego, a także pierwszą, która oddała skok w konkursie Pucharu Świata. Miało to miejsce 6 grudnia 2013 roku w Lillehammer podczas konkursu drużyn mieszanych. W debiutującej w mikstach polskiej drużynie poza Szwab znaleźli się jeszcze Maciej Kot, Magdalena Pałasz oraz Kamil Stoch.

Pochodząca z Chochołowa zawodniczka nigdy nie zdobyła punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Najbliżej tego osiągnięcia była 25 stycznia 2020 roku w Rasnovie, kiedy zajęła 31. miejsce. W Letnim Grand Prix punktowała dwa razy. 15 sierpnia 2020 roku była 21. we Frensztacie, zaś 11 września 2021 roku zajęła 29. miejsce w Czajkowskim.

Joanna Szwab dziesięciokrotnie stawała na podium mistrzostw Polski w skokach narciarskich kobiet. Na jego najwyższym stopniu znalazła się trzy razy – 8 marca 2019 roku w Zakopanem oraz 15 lutego i 17 października 2020 roku w Szczyrku.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s