Viktor Polášek kończy karierę!

Czeski skoczek narciarski Viktor Polášek poinformował dzisiaj za pomocą mediów społecznościowych o zakończeniu sportowej kariery. Wstawiony na Instagram filmik opatrzył komentarzem „Czas by ruszyć dalej”.

24-letni Czech zdobył złoty medal indywidulanie podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Park City w 2017 roku. Uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu, gdzie w obu konkursach indywidualnych uzyskał 44. lokatę, a z drużyną sklasyfikowani byli na 10. miejscu oraz Pekinie, gdzie przez pozytywne wyniki testu na koronawirusa, o których więcej przeczytacie tutaj, wystartował jedynie w drużynie, z którą zajęli 9. miejsce.

Najlepszy sezon w Pucharze Świata zanotował w latach 2018/2019, kiedy zdobył 54 pkt w klasyfikacji generalnej oraz uzyskał najlepsze w karierze miejsce 12. w Wiśle podczas inauguracji sezonu PŚ. W tym samym sezonie był najwyżej sklasyfikowany w Turnieju Czterech Skoczni (38. lokata).

Po obiecującym lecie w 2021 roku, kiedy 5 razy lokował się w czołowej trzydziestce, w tym raz w pierwszej dziesiątce sezon zimowy przyniósł rozczarowanie. W sezonie 2021/2022 nie zdobył ani jednego punktu w Pucharze Świata, a jego najwyższą lokatą było miejsce 32. w konkursie w Wiśle. W TCS sklasyfikowany został na 60. miejscu.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s