Raw Air w Oslo – Tande wygrywa konkurs, Kraft triumfuje w cyklu Raw Air

Za nami ostatni konkurs indywidualny liczony do cyklu Raw Air! Triumf w dzisiejszej rywalizacji odniósł Daniel Andre Tande, drugi był Anze Lanisek, a trzeci Stefan Kraft. Austriak wygrał piątą edycję turnieju.

W pierwszej serii panowie oddawali swoje skoki z 13. belki startowej. Na półmetku rywalizacji prowadził reprezentant Polski. Kamil Stoch skokiem na 129 metrów, wyprzedził drugiego Stefana Krafta (131.5 m) o 1.6 punktu. Trzeci Ryoyu Kobayashi (132 m) tracił do lidera 3.5 punktu. 4 Polaków awansowało do serii finałowej konkursu. Dawid Kubacki po skoku na 117 metrów był zajął po pierwszej serii 33. miejsce, Kacper Juroszek (118 m) był 35. Zdyskwalifikowany został Casey Larson – powodem były nieprzepisowe buty.

Ostatecznie, zwycięstwo w niedzielnej rywalizacji padło łupem Daniela Andre Tande (128.5 m/ 133.5 m), drugi Anze Lanisek (130.5 m/ 131.5 m) tracił do niego 4.1 punktu. Trzecie miejsce na podium zajął Stefan Kraft (131.5 m/ 128.5 m). Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch (129 m/ 118 m) zajął 15. miejsce, Piotr Żyła (120.5 m/ 128 m) i Paweł Wąsek (120 m/ 128.5 m) byli ex aequo na 18. miejscu, Jakub Wolny (124 m/ 118 m) zakończył rywalizację na 26. miejscu. W finale panowie skakali z 14. i 15. belki.

Zakończyła się także piąta edycja norweskiego turnieju Raw Air. Tegorocznym triumfatorem został Stefan Kraft z dorobkiem 1203.3 punktów. Drugi był Karl Geiger (1172.6 punktów), a trzeci Ryoyu Kobayashi (1162.9 m). Najlepszy z biało-czerwonych, Kamil Stoch, zdobył 1114.6 punktów i znalazł się na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej turnieju.

Pełne wyniki konkursu znajdziecie tutaj.

Źródło: informacja własna