Raw Air Pań w Oslo – konkurs dla Takanashi, Kriznar zwyciężczynią Raw Air

Przed chwilą zakończył się ostatni konkurs z cyklu Raw Air kobiet, który padł łupem Sary Takanashi, która tym razem triumfowała nad złotą medalistką IO, Ursą Bogataj. Trzecie miejsce wywalczyła Yuki Ito. Kinga Rajda po raz kolejny zdobyła punkty PŚ.

Pierwsza seria zakończyła się liderowaniem Sary Takanashi (130m). Japonka, która po raz kolejny udowodniła swoją wybitną formę i kunszt sportowy wyprzedziła mistrzynię olimpijską Ursę Bogataj (127 m) oraz Chiarę Kreuzer (127 m). Tuż poza podium uplasowały się Yuki Ito (123 m) oraz Nika Kriznar (122,5 m). Do serii finałowej dostała się Kinga Rajda (105 m), plasując się na 28. lokacie. Na pólmetku zmagań zakończyła rywalizację Nicole Konderla (97 m), która nie oddałą skoku na tyle dobrego, aby pozwolił jej na awans. Aktualna liderka Pucharu Świata kobiet, Marita Kramer zajęła dopiero 6. miejsce.

Druga seria potwierdziła tylko wygraną Takanashi. Zawodniczka oddała nieco krótszy skok (128 m), ale wystarczył on na objęcie prowadzenia. Ursa Bogataj nie odpuściła i pewnym skokiem na 130,5 metra, wygrała srebro. Swoją pozycję utrzymała także Yuki Ito (127m). Nika Kriznar zakończyła konkurs na 4. lokacie. Jej drugi skok (127 m) był fenomenalny, jednak ten z pierwszej serii nie wystarczył, aby złamać przewagę Ito. Chiara Kreuzer niestety nie wytrzymała presji i skoczyła zaledwie 118,5 metra.

Cały cykl Raw Air kobiet zdecydowanie wygrała Nika Kriznar. Słowenka po raz kolejny udowodniła swoją stabilną formę i wytrzymałość. Drugą laureatką okazała się Sara Takanashi, a podium cyklu domknęła Ursa Bogataj. Słowenki pokazały, iż jako drużyna mają zdecydowaną przewagę nad innymi nacjami i tak jak na igrzyskach, aż dwie z nich stanęły na podium.

Pomimo tego, ze aktualną liderką Pucharu Świata Pań jest Marita Kramer, Nika Kriznar goni ją zdecydowanie szybko. Na wyższą pozycję ma także chęć i szansę Bogataj, która gdyby nie dyskwalifikacja kilka konkursów temu toczyłaby walkę z Kramer o zaledwie kilka małych punktów. Do końca sezonu pań zostały jeszcze konkursy w Oberhofie.

Źródło: informacja własna/fis-ski.com