Raw Air Pań w Lillehammer – konkurs dla Kramer

(fot. slsv.at)

Marita Kramer wygrała czwartkowy konkurs kobiet w Lillehammer. Na podium stanęły także Nika Kriznar i Ursa Bogataj. Kinga Rajda zameldowała się w trzydziestce!

W pierwszej serii konkursowej udział wzięło 39 zawodniczek z 12 państw. Pierwszy skok należał do reprezentantki gospodarzy, Karoline Stadvedt na odległość 80.5 metra. Na półmetku rywalizacji prowadziła Marita Kramer (136 m), wyprzedzając drugą Nikę Kriznar (134.5 m) o 1 punkt. Trzecia była Silje Opseth (133 m). Do finału awansowała jedna reprezentantka Polski, Kinga Rajda, która po skoku na 119.5 m zajęła po pierwszej serii 22. miejsce. Nicole Konderla była 37. Juliane Seyfarth została zdyskwalifikowana za kombinezon. W pierwszej części konkursu panie oddawały skoki z 17. (9 zawodniczek), 16. (19 zawodniczek), 15. (9 zawodniczek), oraz 14. (1 zawodniczka) belki startowej. Belkę dla Ursy Bogataj obniżono na prośbę trenera Słowenki.

Finalnie, triumf w konkursie na skoczni Lysgårdsbakken padł łupem Marity Kramer (136 m/ 125.5 m). Druga Nika Kriznar (134.5 m/ 126.5 m) traciła do liderki 1 punkt. Różnica między Austriaczką a trzecią Ursą Bogataj (132 m/ 126.5 m) wyniosła ostatecznie 8.8 punktu. Kinga Rajda (119.5 m/ 90.5 m) po nieudanym drugim skoku zakończyła dzisiejszy konkurs na 28. lokacie. Wiatr dawał dziś o sobie znać. Największą rekompensatę za wiatr otrzymała Sara Takanashi (wiatr 2.69 w plecy i dodane 32.2 punktu).

Pełne wyniki konkursu. Klasyfikacja turnieju Raw Air kobiet.

Źródło: informacja własna