PŚ Pań w Lillehammer – Takanashi nokautuje, Rajda 28.!

Pierwszy konkurs z cyklu Raw Air kobiet padł łupem Sary Takanashi. Po przerwie w zawodach, jaką Japonka odnotowała po igrzyskach, wróciła w wyśmienitej formie, triumfując na skoczni w Lillehammer. Tuż za nią uplasowały się dwie Słowenki – brązowa oraz złota medalistka tegorocznych igrzysk. Nika Kriznar potwierdziła swoją wysoką dyspozycję, a Ursa Bogataj udowodniła, że nie jest tylko jednokonkursową zwyciężczynią.

Po pierwszej serii na prowadzenie wysunęła się Bogataj, która „huknęła” 135 metrów. Tuż za nią, skok na odległość 130 metrów wylądowała Takanashi, wyprzedzając Nikę Kriznar, która oddała dłuższy skok (133,5 metra) w lepszych warunkach wietrznych. Jeśli chodzi o Polki, to Kinga Rajda zajęła 30. lokatę, zamykając listę zawodniczek, które awansowały do drugiej serii. Do rundy finałowej nie weszła Nicole Konderla, skacząc na ledwie 88,5 metra.

Druga seria przyniosła wygraną utytułowanej Japonki, która wytrzymała presję. Doświadczona zawodniczka o 6,4 punktu górowała nad Niką Kriznar oraz zamykającą podium Ursą Bogataj. Na 4. pozycji skończyła konkurs aktualna liderka Pucharu Świata, Marita Kramer. Ostatecznie Kinga Rajda poprawiła swój wynik o trzy pozycje, kończąc zawody na miejscu 27.

Pełne wyniki dostępne są tutaj: https://medias1.fis-ski.com/pdf/2022/JP/3879/2022JP3879RL.pdf

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s