PŚ Pań w Lillehammer – Kramer najlepsza na treningach

Za nami już pierwsze treningi z cyklu Raw Air, najsłynniejszego norweskiego turnieju w skokach. Znamy też już pierwsze zawodniczki, które pokazały, iż walka będzie bardzo, ale to bardzo intensywna. W obu seriach treningowych równych nie miała Austriaczka, Marita Kramer, jednak ma ona wyraźną konkurencję….

Marita Kramer, po nieobecności na IO z powodu koronawirusa, nie popisała się pierwszymi skokami po izolacji. Mimo to, wyraźnie wyprzedziła rywalki w treningu numer 1. Jednak zarówno Nika Kriznar, jak i Ursa Bogataj pokazały, iż Kramer wcale nie jest murowaną faworytką do zwycięstwa. Również Sara Takanashi, która po swoistej porażce na igrzyskach potrzebowała chwili wytchnienia udowodniła, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Reprezentantki Polski zaprezentowały się nie najgorzej. Kinga Rajda uplasowała się na 19. lokacie, zaś Nicole Konderla na pozycji 21. Niestety ich uzyskane odległości mocno odstawały od odległości zawodniczek w TOP10. Warto też wspomnieć, iż na starcie mamy zaledwie 31. zawodniczek.

Trening numer 2. również należał do Kramer. Austriaczka nieznacznie wyprzedziła Sarę Takanashi, która co prawda oddała dłuższy skok, jednak przy znacznie sprzyjającym wietrze. Treningowe podium zamknęła Nika Kriznar, wyprzedzająca swoją koleżankę z reprezentacji, Ursę Bogataj. Jeśli chodzi o Polki, o Ringa Rajda nieznacznie poprawiła rezultat z pierwszego treningu. Skoczyła ledwo 3 metry dalej, jednak dało jej to 16. pozycję. Natomiast Nicole Konderla odnotowała odległą, 30. lokatę.

W treningach nie wystartowała Kaori Iwabuchi.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s