Decyzja FIS w sprawie Rosjan i Białorusinów

fot. FIS

Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała o wykluczeniu zawodników z Rosji i Białorusi ze wszystkich zawodów FIS na każdym szczeblu do końca sezonu 2021-2022. Decyzja ta została podjęta na wtorkowym posiedzeniu Rady Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

W oświadczeniu Rada FIS wezwała Narodowe Związki Narciarskie do wspierania zainteresowanych sportowców w powrocie do swoich domów oraz do pełnego wsparcia międzynarodowej społeczności narciarskiej w tych trudnych czasach.

Rada wyraziła również najgłębszą i najszczerszą nadzieję w to, że konflikt na Ukrainie skończy się szybko, a międzynarodowa społeczność sportowa będzie mogła rozpocząć proces leczenia i ponownie konkurować w obecności wszystkich sportowców i narodów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, FIS, w solidarności z Ukraińskim Związkiem Narciarskim zapewni natychmiastowe wsparcie finansowe, logistyczne i techniczne ukraińskim sportowcom oraz drużynom dopóki nie będą w stanie bezpiecznie wrócić do domu.

Przypomnijmy, że przed oficjalnym oświadczeniem FIS, Norweski Związek Narciarski podjął decyzję, że nie życzą sobie startu reprezentantów Rosji w konkursach podczas Raw Air oraz Mistrzostw Świata w lotach. Również Polacy jasno wyrazili swoje stanowisko – minister sportu Kamil Bortniczuk wysłał pismo do FIS, w którym zaznaczył, że jeżeli FIS nie wykluczy rosyjskich sportowców z zawodów, to Polska wycofa się z organizacji Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Źródło: fis-ski.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s