Poznaliśmy skład Polski na MŚJ w Zakopanem

Polski Związek Narciarski ogłosił, którzy skoczkowie i skoczkinie powalczą podczas zbliżających się Mistrzostw Świata Juniorów. Polskę reprezentować będzie dziesięcioro zawodników i zawodniczek.

Biało-Czerwoni będą mogli zawalczyć o medale MŚJ na początku marca. Zawody odbędą się na Średniej Krokwi w Zakopanem. Do kadry mężczyzn zostali powołani Jan Habdas, Arkadiusz Jojko, Tymoteusz Amilkiewicz, Adam Niżnik i Szymon Zapotoczny. Trenerem męskiej młodzieżowej kadry jest Daniel Kwiatkowski.

W rywalizacji pań swoich sił spróbują Pola Bełtowska, Paulina Cieślar, Zuzanna Rapacz, Natalia Słowik oraz Sara Tajner. Trenerem odpowiedzialnym za kobiecą kadrę młodzieżową jest Wojciech Tajner.

Każde państwo może wystawić do zawodów czterech swoich reprezentantów. To, którzy skoczkowie i skoczkinie będą mieli szansę sprawdzić się w medalowej rywalizacji, zostanie ustalone po seriach treningowych. W skład czempionatu wejdą konkurs indywidualny mężczyzn, konkurs indywidualny kobiet, konkurs drużynowy mężczyzn, konkurs drużynowy kobiet oraz konkurs drużyn mieszanych. Impreza odbędzie się bez udziału publiczności.

źródło: PZN

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s