COC w Renie – Jelar zwycięzcą, Juroszek ponownie najlepszy

Niedzielny poranek w Norwegii okazał się szczęśliwy dla Zigi Jelara! Słoweniec wygrał dzisiejszy konkurs indywidualny Pucharu Kontynentalnego, tuż za nim Fredrik Villumstad oraz Michael Hayboeck. Kacper Juroszek najlepiej z Polaków tuż za pierwszą dziesiątką!

Na starcie konkursu w Renie ukazało się 47 zawodników, którzy swoje skoki oddawali 8. belki startowej. Pierwsza seria należała do Ulricha Wohlgenannta – Austriak prowadził na półmetku skokiem na odległość 143.5 metra i wyprzedzał drugiego Zige Jelara o 0.2 punktu. Za Słoweńcem znalazł się jeszcze Michael Hayboeck, zajmując 3. lokatę i tracąc do swojego kolegi 4 punkty. Kacper Juroszek (134.5 m) i Jakub Wolny (133.5 m) zajęli również miejsca w pierwszej dziesiątce. Klemens Murańka (130.5 m), Maciej Kot (130 m) oraz Aleksander Zniszczoł (131 m) uplasowali się natomiast pod koniec drugiej dziesiątki.

Finalnie to Ziga Jelar został zwycięzcą dzisiejszego konkursu, skacząc w drugiej serii 139 metrów. Wczorajszy zwycięzca, Norweg Fredrik Villumstad zajął natomiast drugie miejsce (140.5 m) ze stratą 7.9 punktów do lidera, a całe podium w Norwegii dopełnił Michael Hayboeck, gdzie Austriak w finałowej rundzie wylądował na 138 metrze, zachowując swoje zdobyte miejsce już w pierwszej serii. Wcześniejszy lider Ulrich Wohlgenannt spadł na piąte miejsce po swoim drugim skoku na 138.5 metrze. Z Polaków natomiast najlepiej spisał się Kacper Juroszek, zajmując ostatecznie 11. miejsce z finałowym skokiem na 128 metr. Reszta naszych reprezentantów uplasowała się kolejno:

14. Jakub Wolny (129 m)
19. Maciej Kot (128 m)
20. Aleksander Zniszczoł (127 m)
21. Klemens Murańka (127 m)
23. Andrzej Stękała (126.5 m)

Pełne wyniki z konkursu indywidualnego znajdziecie tutaj.

Źródło: informacja własna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s