ZIO 2022 – Austria mistrzem olimpijskim! Polska szósta

Austriacy w składzie Stefan Kraft, Daniel Huber, Jan Hörl oraz Manuel Fettner zdobyli złoto olimpijskie w konkursie drużynowym. Na drugim miejscu znalazła się Słowenia, na trzecim Niemcy. Polska skończyła rywalizację na szóstym miejscu.

Po pierwszej grupie prowadziła Austria, przed Słowenią i Norwegią. Polska po skoku Piotra Żyły (125,5m) sklasyfikowana była na miejscu czwartym. Ta grupa skakała z belki numer 18.

W połowie serii finałowej na prowadzenie wyszła Słowenia, za którą znalazła się Austria i Norwegia. Paweł Wąsek oddał skok na odległość 120m co dało Polsce szóste miejsce. Zawodnicy skakali z belki numer 20.

Po przedostatniej grupie na pierwszym miejscu znalazła się Austria przed Słowenią i Norwegią. Polska po skoku na 126m oddanym przez Dawida Kubackiego znalazła się na miejscu piątym. Belkę startową ustawiono na numerze 20.

Austria wygrała konkurs drużynowy konkurs na Igrzyskach Olimpijskich z notą 942,7 pkt. Srebro wywalczyła Słowenia (934,4pkt), a brąz zdobyli Niemcy (922,9pkt). Kamil Stoch skoczył 127,5m, co w finalnym rozrachunku dało Polsce szóste miejsce (880,1pkt). Zawodnicy skakali z 19. belki startowej.