COC w Brotterode – Bjoereng zwycięzcą, Juroszek drugi! Najlepszy wynik w karierze Polaka

Joacim Oedegard Bjoereng pewnie wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Tuż za nim uplasował się Kacper Juroszek, zaś podium dopełnił Sondre Ringen. Jest to najlepszy wynik w dotychczasowej karierze młodego Polaka. Pięciu z sześciu naszych reprezentantów zdobyło punkty.

Bjoereng prowadził już po pierwszej serii, gdzie 120-metrowy skok wystarczył, aby wyprzedzić rywali. Po piętach dreptał mu Kacper Juroszek (115,5m) oraz Ziga Jelar (113m). Do gry o podium włączył się także Anze Semenic (112m) oraz Jakub Wolny (110,5m). Pozostali Polacy zajęli następujące miejsca: Klemens Murańka – 17. lokata, Aleksander Zniszczoł – 18. pozycja, Maciej Kot – 23. lokata, zaś Jarosław Krzak i Damian Lasota – zaledwie 41. i 55. miejsce, co oznacza brak awansu do serii finałowej.

Druga seria rozpoczęła się punktualnie o godz. 18 i przyniosła kilka rotacji, w tym niekorzystne „spadki” dla większości naszych rodaków. Oprócz Juroszka i Wolnego, pozostali potracili swoje lokaty. W drugiej serii Bjoereng odleciał na odległość 112 metrów, zaś Juroszek był gorszy zaledwie o pół metra. Słoweńcy, Jelar oraz Semenic nie utrzymali swoich pozycji, dzięki czemu Norweg, Sondre Ringen (115m oraz 113m) triumfował na trzecim stopniu podium. Jakub Wolny utrzymał 5. miejsce dzięki skoku na 107,5 metra.

Miejsca finałowe Polaków:

Kacper Juroszek – 2. lokata

Jakub Wolny – 5. miejsce

Aleksander Zniszczoł – 20. pozycja

Klemens Murańka – 21. miejsce

Maciej Kot – 25. lokata

Pełne wyniki znajdziecie tutaj: https://medias2.fis-ski.com/pdf/2022/JP/3709/2022JP3709RL.pdf

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s