ZIO 2022 – kwalifikacje dla Mariusa Lindvika

Do końca dobiegły właśnie kwalifikacje na skoczni HS140 w Zhangjiakou, gdzie najwyżej uplasował się Marius Lindvik! Wszyscy Polacy w konkursie!


Tuż po treningach na skoczni HS140 rozpoczęła się pierwsza seria ocenianych prób, w której udział wzięło 56 zawodników. Mimo dość uciążliwych warunków, na które składał się przede wszystkim nieustannie kręcący wiatr, serię udało się przeprowadzić bez większych przeszkód. Skoczkowie oddawali dziś próby z 20. oraz 19. belki najazdowej.

W kwalifikacjach najwyżej uplasował się jeden z faworytów do zdobycia medali, Marius Lindvik. Norweg lądował na 135 metrze i dzięki tej próbie odniósł kolejny triumf. Tuż za nim, tracąc 4.8 punktu do wygranego, sklasyfikowany został kolejny z Norwegów, Halvor Egner Granerud (133.5 m). Trzecie miejsce wywalczył natomiast jeden z bardziej utytułowanych zawodników ze Słowenii. Peter Prevc zamknął ścisłą czołówkę skokiem na 131 m. TOP5 uzupełnili kolejno Stefan Kraft (128.5 metrów) oraz Danil Sandreev (136.5 m), który był również autorem najdłuższej w tej serii próby. Młody Rosjanin ustanowił także oficjalny rekord skoczni!

Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski był Kamil Stoch, który uzyskał odległość 128 metrów i ostatecznie zakończył serię na 8. pozycji. Dawid Kubacki (125.5 m) oraz Piotr Żyła (120 m) wywalczyli miejsca w środkowej części stawki (kolejno 22. i 27. miejsce). Najkrótszy skok oddał dziś Paweł Wąsek. Zawodnik swojej dzisiejszej próbie skoczył jedynie 117.5 metra, co pozwoliło mu na objęcie odległego 36. miejsca.

Pełne wyniki kwalifikacji na HS140 możecie znaleźć tutaj.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s