ZIO 2022 – seria próbna dla Klimova!

Za nami seria próbna przed pierwszym, historycznym konkursem olimpijskim drużyn mieszanych. Wygrał ją Evgenyi Klimov. Drużynowo najlepszy wynik osiągnęła Słowenia.

Rywalizację w pierwszej grupie wygrała Sara Takanashi, która skoczyła 98m. W drugiej grupie najlepszy okazał się Stefan Kraft (99m). Urša Bogataj po skoku na 102m była najlepszą skoczkinią w trzeciej grupie. W ostatniej grupie, jak i w całej serii próbnej najlepiej spisał się Evgenyi Klimov, który skoczył 100m.

W klasyfikacji drużynowej wygrała Słowenia (335,7 pkt) przed Austrią (316,8 pkt) i Japonią (307,2 pkt). Polska drużynowo została sklasyfikowana na miejscu siódmym z notą 238,2 pkt.

Pierwsza grupa skakała z belek startowych numer 16, 17 i 18. Grupa druga z belek 11 i 12. Grupa trzecią belkę startową miała ustawioną na 17 stopniu, zaś grupa czwarta skakała z belki o numerze 12.

Na starcie nie pojawiły się Selina Freitag oraz Katharina Althaus. Song Qiwu upadł przy lądowaniu. Na szczęście podniósł się i opuścił zeskok o własnych siłach.

Wyniki Polaków:

  • Nicole Konderla – 77,5m (8. wynik w grupie)
  • Dawid Kubacki – 96m (5. wynik w grupie)
  • Kinga Rajda – 79m (7. wynik)
  • Kamil Stoch – 95m (6. wynik)

Pełne wyniki znajdziecie tutaj.

Źródło: olympics. com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s