Bez Johanna André Forfanga w konkursie olimpijskim na dużej skoczni

Jedynie trzech skoczków norweskiej drużyny skakało w konkursie olimpijskim na skoczni normalnej. Powodem były dodatnie testy na obecność COVID-19 u Johanna André Forfanga i Daniela-André Tandego. Teraz wiemy już, że Forfanga nie zobaczymy również na skoczni dużej.

Ostatni test Johanna André Forfanga przed wejściem do samolotu wskazał, że norweski skoczek ma zbyt niską wartość CT w pobranej próbce. Co spowodowało, że do Pekinie poza skaczącą już trójką zobaczymy jedynie Daniela-André Tandego. Clas Brede Bråthen poinformował, że rozważają wysłanie kogoś w miejsce Forfanga. Nie podaje on jednak konkretnych nazwisk.

Dla norweskiego skoczka Igrzyska Olimpijskie miały szczególne znaczenie – były celem, który postawili sobie z trenerem Henningiem Stensrudem, kiedy przeprowadził się do Trondheim. Przypomnijmy, że niespełna 27-letni skoczek z Tromsø na ZIO debiutował 4 lata temu w Pjongczangu, gdzie na skoczni normalnej został wicemistrzem, zaś wraz z drużyną zdobył olimpijskie złoto.

O okolicznościach związanych z dodatnimi wynikami testów Forfanga i Tandego oraz problemach norweskiej kadry pisałyśmy już wcześniej.

Aktualizacja: Skoczkiem, który za Johanna André Forfanga pojawi się na starcie konkursu olimpijskiego na skoczni dużej jest Robin Pedersen, który dopiero co startował w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Zajął tam 11., 23. i 4. miejsce.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s