ZIO 2022 – treningi dla Sorschag, Strate i Takanashi!

fot:berkutschi.com

Niedzielne zmagania na skoczni normalnej rozpoczęte zostały od treningów skoczkiń narciarskich. Najlepiej z nich wypadły Sophie Sorschag, Abigail Strate i Sara Takanashi.

Pierwszy trening rozegrano z 15., 14. oraz 13. najazdu i wystąpiły w nim jedynie 23 zawodniczki. Najdalszą próbę odnotowała Austriaczka Sophie Sorschag, która poszybowała aż na rozmiar skoczni (106 m). Tuż za nią uplasowała się Sara Takanashi z wynikiem 99.5 metra. Ex aequo na trzecim miejscu znalazły się Lisa Eder, która uzyskała 96.5 metra, oraz Abigail Strate z odległością 99 metrów. Piątą lokatę objęła natomiast Daniela Iraschko-Stolz (94.5 m).

Druga próba, tym razem w wykonaniu 21 zawodniczek, odbywała się z 15. i 14. belki startowej. Na prowadzenie wysunęła się Abigail Strate. Kanadyjka w swojej drugiej próbie uzyskała największą z odległości (99 m), co pozwoliło jej na dobre pozostać na pozycji liderki. Tuż za nią, lądując dwa metry bliżej, uplasowała się liderka z poprzedniej serii. Trzecia, tracąc 7.4 pkt do Strate, była Sara Takanashi (95 m). „Piątkę” uzupełniły Yuki Ito (94.5 m) oraz Lisa Eder (93 m).

Ostatnia próba w całości rozegrana z 14. belki i z udziałem 19. skoczkiń zakończyła się triumfem Sary Takanashi. Japońska zawodniczka uzyskała 99 metrów i wyprzedziła Lisę Eder (93.5 m) i Abigail Strate (87 m). Tuż za ścisłą czołówką uplasowały się natomiast Anna Odine Stroem (89 m), a także Bing Dong (89.5 m).

W seriach treningowych oglądaliśmy dwie reprezentantki Polski. Kinga Rajda uzyskała kolejno 77.5 m, 81 m i 70 m. Najwyżej sklasyfikowana została po drugim i trzecim skoku, kiedy to zajęła 16. miejsce. Nicole Konderla natomiast lądowała na 82 m, 79 m i 71 m. Ona natomiast najwyżej uplasowała się w pierwszej serii, kiedy również była szesnasta.

Pełne wyniki treningów pań możecie znaleźć tutaj.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s