COC w Iron Mountain – kolejny konkurs dla D. Prevca, Stękała 10.

Poza olimpijskimi zmaganiami, w ten weekend odbyły się też konkursy Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain. Ostatni, niedzielny konkurs już za nami, a w nim pierwsze skrzypce odegrał najmłodszy z braci Prevc – Domen, który, po swoich skokach na 130 m i 131.5 m wyprzedził Zige Jelara (131 m, 129 m) i Michaela Hayboecka (133 m i 127 m). Polacy w komplecie z punktami.

W serii próbnej poprzedzającej konkurs najlepszy okazał się Ziga Jelar. Słoweniec oddał najdłuższy skok – 134,5 m. Tuż za nim uplasował się jego kolega z drużyny, Mark Hafnar (125,5 m). Trzecie miejsce zajął natomiast Justin Lisso. Reprezentant Niemiec skoczył na odległość 128,5 metra. Z Polaków, na skoczni w Michigan, najlepiej poradził sobie Andrzej Stękała (119 m), który serię treningową zakończył na 15. lokacie.

Serie konkursowe rozpoczęły się o godzinie 20:00 czasu polskiego, czyli 13:00 czasu lokalnego. W pierwszej serii najlepszy okazał się Austriak Michael Hayboeck po swoim skoku na 133 metr. Reprezentant Austrii wyprzedził Słoweńców Jelara (131 m) i D. Prevca (130 m). Kolejne miejsca zajmowali kolejno Niemiec Kilian Maerkl, Norwegowie Robin Pedersen i Joacim Oedegaard Bjoereng, Niemcy Justin Lisso i Martin Hamann, Słoweniec Jan Bombek, a czołową dziesiatkę zamknął Norweg Sondre Ringen. Do serii finałowej dostało się sześciu Polaków, wszyscy jednak znaleźli się poza czołową dziesiątką. Najlepiej poradził sobie Kacper Juroszek, który zajął 13. miejsce.

Drugą serię rozpoczęto tuż po 21:00 czasu polskiego. W niej to Słoweńcy objęli prowadzenie. Najlepszy okazał się Domen Prevc, który, skacząc na 131.5 metra wyprzedził swojego kadrowego kolegę Jelara (129 m) o 4,5 pkt. Podium uzupełnił prowadzący po 1. serii Michael Hayboeck (127 m). Kolejne lokaty zajmowali kolejno Robin Pedersen, Joacim Oedegaard Bjoereng, Kilian Maerkl, Sondre Ringen, Justin Lisso i Martin Hamann. Czołową dziesiątkę zamknął najlepszy z Polaków w tej serii – Andrzej Stękała (123,5 m).

Wyniki finalne pozostałych Polaków:

15. Juroszek Kacper;

16. Wolny Jakub;

17. Kot Maciej;

22. Murańka Klemens;

24. Zniszczoł Aleksander.

Pełne wyniki konkursu: https://www.fis-ski.com/DB/general/results.html?sectorcode=JP&raceid=6320#results.

Źródło: FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s