ZIO 2022 – Lindvik triumfuje w kwalifikacjach

Pierwsze kwalifikacje w całym cyklu olimpijskim 2022 roku przyniosły zwycięstwo Mariusa Lindvika! Robert Johansson i Piotr Żyła na podium!
Tuż po treningach na skoczni HS106 rozpoczęła się pierwsza seria ocenianych prób, w której udział wzięło 53 zawodników. Mimo dość uciążliwych warunków, na które składał się przede wszystkim nieustannie kręcący wiatr, serię udało się przeprowadzić bez większych przeszkód. Skoczkowie oddawali dziś próby z piątej, oraz szóstej belki najazdowej.

W kwalifikacjach najwyżej uplasował się jeden z faworytów do zdobycia medali, Marius Lindvik. Norweg lądował na 100.5 m i dzięki tej próbie po raz pierwszy wygrał w Zhangjiakou. Tuż za nim, tracąc jedynie 0.1 punktu do wygranego, sklasyfikowany został Robert Johansson (103 m). Trzecie miejsce wywalczył natomiast nasz rodak, Piotr Żyła. Reprezentant Biało-Czerwonych w swojej próbie skoczył 102.5 metra. TOP5 uzupełnili kolejno Ryoyu Kobayashi (99 metrów) oraz Stefan Kraft (100 metrów).

Najwyżej sklasyfikowanym reprezentantem Polski był Piotr Żyła, który uzyskał odległość 102.5 metra i ostatecznie zakończył serię na . pozycji. Dawid Kubacki (94 m) oraz Stefan Hula (90.5 m) wywalczyli miejsca w środkowej części stawki (kolejno 16. i 27. miejsce). Najkrótszy skok oddał dziś Kamil Stoch. Trzykrotny złoty medalista olimpijski w swojej dzisiejszej próbie skoczył jedynie 83.5 metra, co pozwoliło mu na objęcie 36. miejsca.

Pełne wyniki z kwalifikacji w wykonaniu mężczyzn możecie znaleźć tutaj.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s