COC w Iron Mountain – Jelar triumfuje, Juroszek najlepszym z Polaków, dsq dla Semenica!

Za nami sobotnie zmagania z cyklu Pucharu Kontynentalnego, który tym razem miał miejsce na amerykańskiej ziemi. Na skoczni w Iron Mountain nie miał sobie równych Ziga Jelar, który dał radę 36. zawodnikom. Na drugiej pozycji uplasował się jego rodak, Anders Haare, na trzeciej zaś Joacim Oedegard Bjoereng. Najlepszy z Polaków, Kacper Juroszek zajął 8. lokatę.

Zawody poprzedzone zostały serią próbną, zdominowaną przez Anze Semenica (138 m), który wyprzedził aż czterech niemieckich skoczków. Kacper Juroszek (123,5 m) osiągnął najlepszą lokatę z biało-czerwonych, lądując na 9. pozycji. O 16:45 została rozegrana pierwsza seria konkursowa, z platformą startową ustawioną na 15. belce.

Po pierwszej serii na prowadzenie wysunął się wspomniany wcześniej Semenic, ze skokiem na odległość 133 metry. Wyprzedził on Kacpra Juroszka, skaczącego na 129 metrów. Na trzecim stopniu uplasował się Justin Lisso, osiągnąwszy 126 metra. Na półmetku zawodów, Jakub Wolny oraz Andrzej Stękała zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. 19. lokatę zajął Aleksander Zniszczoł. 23. był Klemens Murańka, który zaledwie o 0,9 punktu wyprzedził Macieja Kota.

Seria finałowa przyniosła pewne rotacje. Semenic pierwotnie wygrał konkurs, tym razem skokiem na 136. metr, jednak na drugą pozycję wysunął się Ziga Jelar (125. i 132. metry). Trzecie miejsce na podium padło łupem Andersa Haare (124. i 134. metry). Po zakończeniu konkursu Anze Semenic został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon, przez co jego rodak wygrał pierwszy konkurs w Ameryce. Niestety, z podium wypadł Juroszek, ostatecznie zajmując 9. lokatę. Ciekawostką okazał się awans Domena Prevca, aż o 15. pozycji. Wśród reszty biało-czerwonych również pojawiły się zmiany lokat. Zasmucił słaby skok Andrzeja Stękały, który po skoku na 100,5 metra spadł na ostatnie miejsce.