ZIO 2022 – treningi pań dla Takanashi i Kriznar

fot:skispringen.com

Kobiece skoki właśnie ruszyły w Pekinie! W pierwszych próbach na skoczni HS106 wśród rywalek wyróżniły się zawodniczki z Japonii i Słowenii.

Pierwszy trening na skoczni HS106 przeprowadzono z 18., 15. i 13. belki startowej. Zakończył się on prowadzeniem Sary Takanashi, która oddając skok na 104 metr ustanowiłą nowy, nieoficjalny rekord skoczni w Zhangjiakou. Dwa metry bliżej lądowała Ursa Bogataj i objęła drugie miejsce w czołówce; trzecia natomiast była Niemka, Katharina Althaus (98.5 m). Piątkę uzupełniły natomiast dwie Słowenki, Nika Kriznar (99 m) i Ema Klinec (96 m).

Kolejna z prób na skoczni normalnej prowadzona była z 13., 11. oraz 9. najazdu. Zwycięstwo odniosła wtedy Nika Kriznar, która uzyskała odległość 103 metrów. Tuż za nią, lądując cztery metry bliżej, uplasowała się kolejna z reprezentantek Słowenii, Ursa Bogataj (99 m). Podium tego treningu usupełniła czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, Sara Takanashi (100 m). Kolejne pozycje zajmowane były przez Rogel, która uzyskała 105 m i wyrównała ustanowiony przed momentem nieoficjalny rekord Takanashi, oraz Katharina Althaus (93 m).

Trzecia runda, rozegrana z 11. i 9. belki, przyniosła kolejny sukces Sary Takanashi. Japońska zawodniczka po raz kolejny uzyskała ponad stu metrową odległość (102 m). Drugą pozycję objęła Nika Kriznar (96.5 m), a podium uzupełniła Yuki Ito (97.5 m). Tuż za ścisłą czołówką znalazła się Frida Westman (98 m) i Katharina Althaus (91.5 m).

Wyniki Polek:

Kinga Rajda – 79.5 metra/70.5 metra/67.5 metra

Nicole Konderla – 76 metrów/76.5 metra/73 metry

Pełne wyniki ze wszystkich trzech treningów możecie znaleźć tutaj.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s