Igrzyska Olimpijskie bez Marity Kramer!

Podczas Pucharu Świata w Willingen pojawiła się informacja o pozytywnym teście na koronawirusa u liderki Pucharu Świata kobiet – Marity Kramer. Więcej o tej sytuacji pisałyśmy tutaj.

Kolejne testy, którym austriacka zawodniczka poddała się po powrocie do domu nadal dały wynik pozytywny. To sprawia, że Kramer nie zobaczymy w zmaganiach olimpijskich w Pekinie ze względu na brak wypełnienia wymogów covidowych. Marita Kramer miała debiutować w Igrzyskach Olimpijskich na imprezie w Pekinie.

Nie jest to pierwsze zamieszanie związane z pozytywnymi wynikami testu u tej zawodniczki. W sezonie 2020/2021 najpierw otrzymała fałszywie pozytywne wyniki testu przed mistrzostwami świata w Oberstdorfie. Finalnie została dopuszczona do rywalizacji, którą ukończyła tuż za podium w konkursach indywidualnych. Jednak absencja w konkursach PŚ w Rasnovie skutkowała stratą Kryształowej Kuli przez austriacką zawodniczkę. Rywalizację ukończyła na 3. miejscu tracąc jedynie 11 puntków do Niki Križnar.

Liderkę Pucharu Świata w Pekinie zastąpi Lisa Eder, która w klasyfikacji generalnej znajduje się na 13. miejscu i zgromadziła 181 punktów.