Bez Tandego i Forfanga w konkursie olimpijskim na skoczni normalnej

Do rywalizacji skoczków na obiekcie normalnym w Pekinie przystąpi jedynie trzech Norwegów. Jest to spowodowane zarażeniem koronawirusem u Daniela-André Tandego i Johanna André Forfanga.

Dziś pierwszy negatywny wynik uzyskał Johann André Forfang, który nie zdąży jednak dolecieć do Chin na sobotnie kwalifikacje na skoczni normalnej (HS-106). Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że zdąży na kwalifikacje umożliwiające start w konkursie na skoczni dużej. Więcej o okolicznościach zarażenia COVID-19 przez Forfanga pisałyśmy już wcześniej.

Negatywnego wyniku testu nadal nie uzyskał drugi z Norwegów – Daniel-André Tande. Będzie on więc nadal toczył walkę z czasem, aby zdążyć przynajmniej na jeden konkurs indywidualny najważniejszej imprezy czterolecia.

Przypomnijmy, że aby znaleźć się w Pekinie na pięć dni przed wylotem do Chin należy przedstawić dwa negatywne wyniki testu PCR, a w kolejnych godzinach dołożyć do tego dwa kolejne, z czego każdy musi być wykonany w odstępie co najmniej 24 godzin. 

W obecnej sytuacji do konkursów na skoczni normalnej podczas Igrzysk Olimpijskich przystąpią Halvor Egner Granerud, Robert Johansson i Marius Lindvik, a wśród kobiet Thea Minyan Bjørseth, Silje Opseth oraz Anna Odine Strøm. Jednak i zawodnicy znajdujący się w wiosce olimpijskiej nie mogą być całkowicie spokojni. Norweski Komitet Olimpijski poinformował dziś, że dwóch członków norweskiego sztabu lecącego samolotem ze skoczkami i skoczkiniami już na miejscu otrzymało pozytywny wynik testu. Nie znane są jednak personalia, ani dyscypliny, którymi się zajmują. Żaden z zawodników nie miał bliskiego kontaktu z tymi osobami, a wszyscy otrzymali negatywne wyniki testów.

Aktualizacja: Johann André Forfang ponownie otrzymał pozytywny wynik testu. Kolejny raz rozpoczyna więc walkę z czasem, by wystartować w konkursie na dużej skoczki w Pekinie.

Stan na dzień 4.02: Johann André Forfang oraz Daniel-André Tande otrzymali negatywne wyniki testów na obecność COVID-19. Dla Tandego jest to pierwszy negatywny test od momentu skierowania go na kwarantannę. Forfang już wcześniej otrzymał negatywny wynik testu, jednak następnego dnia ponownie otrzymał wynik pozytywny. Dziś po raz kolejny otrzymał wskazujący na brak obecności koronawirusa w organizmie skoczka.

Nie wszystkie informacje o obecności koronawirusa w norweskiej ekipie są jednak pozytywne. Clas Brede Bråthen poinformował, że Kenneth Gangnes oraz Anna Odine Strøm mieli bliski kontakt z osobą zarażoną. Gangenes, który jest serwismenem może wykonywać swoją pracę, jednak poza nią musi pozostawać w pokoju. Mimo wcześniejszych zapewnień o braku kontaktu ekipy skoczków i skoczkiń z osobami, które otrzymały pozytywny wynik po wylądowaniu w Pekinie Anna Odine Strøm miała kontakt z osobą zarażoną już w samolocie.

Źródło: NTB

Jedna myśl w temacie “Bez Tandego i Forfanga w konkursie olimpijskim na skoczni normalnej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s