Podsumowanie FC Panów i Pań w Zakopanem

foto: osttirol-online.at

Za nami już zawody najniższej rangi FIS w Zakopanem. Panowie i panie mieli okazję rywalizować w stolicy polskich Tatr, zdobywając doświadczenie oraz cenne punkty. Niestety, z powodu warunków atmosferycznych i porywistego wiatru, do skutku doszły tylko sobotnie zmagania.

Na starcie konkursu pań pojawiło się 45 zawodniczek. Przed sobotnim konkursem przeprowadzona została seria próbna, którą zdominowała Austriaczka, Sophie Sorschag. Parę godzin później rozegrany został konkurs, który również padł łupem Sorschag. Reprezentantka Austrii wyprzedziła młodziutką Taję Bodlaj ze Słowenii oraz Larę Malsiner. Sophie ze skokami na 102 oraz 104,5 metra o 7,7 punktu triumfowała nad 15-letnią Tają, która prowadziła po pierwszej serii. Niestety, drugi skok Słowenki był słabszy, dlatego ostatecznie musiała uznać wyższość doświadczonej zawodniczki. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze trzy Słowenki, Austriaczka, dwie Niemki oraz skoczkini ze Szwajcarii. Do finału awansowały dwie Polki – Anna Twardosz, z pozycją nr 14., oraz Kamila Karpiel z 23. lokatą.

Pełne wyniki dostępne są tutaj: https://medias1.fis-ski.com/pdf/2022/JP/4007/2022JP4007RL.pdf

Przed sobotnimi zmaganiami mężczyzn również odbyły się dwie serie treningowe, które „złowił” Jan Bombek. Słoweniec aż dwukrotnie wygrał trening. Niestety, w konkursie nie było dla niego już tak różowo. Zwody wygrał Jonas Schuster, który górował nad swoim rodakiem, Niklasem Bachlingerem. Oprócz Austriaków na podium stanął Mark Hafnar ze Słowenii. Najlepszy z Polaków okazał się Jan Habdas, kończąc zawody na 18. pozycji. W finale zobaczyliśmy jeszcze czwórkę naszych reprezentantów, jednak dopiero w trzeciej dziesiątce. Oto ich miejsca:

Klemens Joniak – 23. lokata

Adam Niżnik – 27. miejsce

Szymon Jojko – 28. pozycja

Jarosław Krzak – 29 . lokata

Pełne wyniki możecie zobaczyć tutaj: https://medias4.fis-ski.com/pdf/2022/JP/4008/2022JP4008RL.pdf

Niedzielne zmagania zostały odwołane z powodu orkanu Nadia.

Źródło: informacja własna

Jedna myśl w temacie “Podsumowanie FC Panów i Pań w Zakopanem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s