PŚ w Willingen – Jelar najlepszy w serii próbnej!

To Ziga Jelar swoim dalekim skokiem triumfował w dzisiejszej serii próbnej! Silny wiatr na skoczni spowodował nieobecność wielu zawodników w treningu – Polaków również zabrakło. Pedersen i Lanisek w czołowej trójce.

Na starcie serii próbnej przed konkursem indywidualnym panów pojawiło się 47 skoczków, z czego tylko 31 z nich wystartowało w tej serii. Trening rozpoczął z lekkim opóźnieniem przez panujące warunki wietrzne na Mühlenkopfschanze, w związku z tym jury zdecydowało się odwołać drugą serię konkursu indywidualnego kobiet, który został rozegrany jeszcze przed serią próbną mężczyzn. Zawodnicy oddawali swoje skoki z 10. oraz 8. belki startowej, a pierwszym skoczkiem, który wylądował w tak trudnych warunkach był Rosjanin Aleksandr Bazhenov, uzyskując 125 metrów (gdzie punkt K wynosi 130 metrów), dodatkowo zostało mu odjętych od noty aż 30! punktów za silny wiatr pod narty. Ponadto większość zawodników (w tym Polacy) zrezygnowało ze startów w treningu ze względu na trudne warunki wietrzne.

Mocny wiatr pozwolił jednak odlecieć Norwegowi – Robin Pedersen uzyskał 151 metrów! Zaledwie 2 metry brakły mu do rekordu skoczni. Jury od razu zareagowało, obniżając belkę startową o 2 miejsca w dół. Finalnie to Słoweniec Ziga Jelar został liderem serii próbnej, skacząc 145 metrów i wyprzedzając drugiego wspomnianego wcześniej Norwega zaledwie o 1.2 punkty. Za nimi uplasował się drugi Słoweniec Anze Lanisek ze skokiem na 138 metr, tracąc do swojego kolegi 8.2 punkty. Do czołowej piątki weszli jeszcze Constantin Schmid (137.5 m) oraz Ryoyu Kobayashi (131 m), a najlepszą dziesiątkę dopełnili kolejno: Karl Geiger (130 m), Markus Eisenbichler(130.5 m), Stephan Leyhe (127 m), Cene Prevc (128.5 m) oraz Yukiya Sato (126.5 m).

Konkurs indywidualny panów ma rozpocząć się planowo o godz. 16:00.

Pełne wyniki z serii próbnej znajdziecie tutaj.

Źródło: informacja własna.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s