PŚ Pań w Willingen – jednoseryjny konkurs dla Kramer, upadek S. Freitag

Za nami jednoseryjny sobotni konkurs indywidualny Pucharu Świata Pań na skoczni Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen. Marita Kramer, Reprezentantka Austrii, triumfowała dzięki swojej próbie na odległość 123,5 m. Drugie miejsce zajęła Niemka Katharina Althaus, a trzecie Słowenka Ema Klinec. Ponadto upadek zaliczyła jedna z Niemek, Selina Freitag.

W konkursie triumfowała Marita Kramer – liderka Pucharu Świata Pań. Po swoim skoku na odległość 123,5 metra, Austriaczka wygrała, z przewagą 3,1 punktu, z Niemką Kathariną Althaus (126,5 m) i Słowenką Emą Klinec (127 m). Tuż za podium uplasowały się Japonka Yuki Ito (123,5 m), Słowenka Nika Kriznar (120,5 m) oraz Francuzka Josephine Pagnier (113 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowana została Słowenka Ursa Bogataj (108,5 m), ósme miejsce zajęła Norweżka Silje Opseth (111,5 m), a dziewiąta zawody zakończyła reprezentantka Austrii – Jacqueline Seifriedsberger (109 m). Najlepsza dziesiątkę zawodów zamknęła natomiast Szwedka Frida Westman (108 m).

Reprezentantki Polski:

21. Nicole Konderla (94,5 m) – najlepsze miejsce w karierze

23. Kinga Rajda (82,5 m) – najlepsze miejsce w aktualnym sezonie

Groźnie wyglądający upadek zaliczyła natomiast Niemka Selina Freitag przy lądowaniu. 20-latka odbiła nartą o kępkę gałęzi umieszonych na zeskoku, przez co najechała tą nartą na drugą, co spowodowało utratę balansu i upadek. Niemka była przytomna, otrzymała jednak pomoc opieki medycznej, a zeskok opuściła po chwili o własnych siłach.

Na niedzielę 30.01 zaplanowano drugi konkurs indywidualny kobiet w Willingen. Zawody zaplanowane są na godzinę 10:00, zaś godzinę wcześniej ma rozpocząć się prolog.