Zapomniane skocznie – Andrychów

W naszym cyklu zapomniane skocznie chcemy Wam przybliżyć kolejną, tym razem położoną na Pańskiej Górze, w Andrychowie. Miasto to znajduje się niedaleko Sułkowic, w województwie małopolskim, w powiecie Wadowickim. Chociażby ze względu na bliskość Wadowic, już mniej więcej powinniście nieco skojarzyć okolicę.

foto: skisprungschanzen.com

Skocznia ta została zbudowana w 1939 roku. Niestety, jej historia była bardzo krótka, gdyż została ona zniszczona jeszcze tuż podczas II wojny światowej, co daje jej maksymalnie 5 lat działalności. Jednak lokalni mieszkańcy nie zapomnieli o niej tak kompletnie, gdyż w 1956 miała miejsce jej przebudowa. Ponoć był to jeden z licznych remontów obiektu, jednak nie ma dokładnych danych, kiedy pozostałe prace miały miejsce. Pomimo tych zabiegów, skocznia ta na tę chwilę ma status zniszczonej i nieaktywnej, co widać zresztą na zdjęciach z miejsca, w którym się znajdowała.

foto: skisprungschanzen.com

Podczas swojej krótkiej historii skocznia ta należała do klubu narciarskiego KS Beskid Andrychów. Jej punkt K początkowo wynosił 25 metrów, potem zaś, po przebudowie 33 metry. Skocznia ta nie posiadała igielitu, zaś długość jej najazdu to około 50 metrów.

Pomimo jej stanu (czyli faktu, że właściwie ona nie istnieje i ciężko ją znaleźć) dalej widnieje ona jako miejsce związane z narciarstwem na stronie Andrychowa.

Źródło: skisprungschanzen.com/wandrychowie.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s