Echa PŚ w Titisee-Neustadt

Za nami kolejny weekend zmagań w Pucharze Świata, tym razem w Titisee-Neustadt. Sprawdźcie, jakie są wrażenia zawodników po weekendowych zawodach!

Karl Geiger

Niemiec nie krył zadowolenia z powrotu na najwyższy stopień podium i ponownego objęcia prowadzenia w klasyfikacji Pucharu Świata.

Markus Eisenbichler

Z dwóch trzecich miejsc cieszył się również kolega reprezentacyjny Geigera, który stanął na podium po raz pierwszy od zawodów w Garmisch-Partenkirchen.

Justin Lisso

Niemieccy zawodnicy mieli dużo powodów do radości w miniony weekend. Justin Lisso w swoim drugim starcie w Pucharze Świata nie tylko zdołał sięgnąć po punkty, ale również zanotował najlepszy wynik w karierze. W sobotę Niemiec zakończył zmagania na 11., zaś w niedzielę na 13. miejscu!

Cene Prevc

Nie tylko niemieccy zawodnicy zaliczyli udane występy na swojej skoczni. Po raz pierwszy w karierze Cene Prevc wygrał kwalifikacje poprzedzające konkurs, minimalnie wyprzedzając Ryoyu Kobayashiego i Karla Geigera.

Anze Lanisek

Słoweniec w Titisee-Neustadt dwukrotnie finiszował drugi, za Karlem Geigerem, i nie krył swojej radości z tego powodu.

Jakub Wolny

Polacy opuścili Niemcy w mieszanych nastrojach. W sobotę jedynym punktującym Polakiem był Jakub Wolny, który w swoim setnym występie w zawodach najwyższej rangi zdobył zaledwie 2 punkty za zajęcie 29. miejsca.

Antti Aalto

Mieszane uczucia mogą odczuwać również kibice i zawodnicy reprezentacji Finlandii. Antti Aalto w sobotę wywalczył swoje pierwsze punkty w sezonie, zajmując 23. miejsce. Niedziela niestety okazała się dużo gorsza dla Fina, który zakończył zmagania na pierwszej serii, zajmując dopiero 47. miejsce.

Z pewnością można powiedzieć, że miniony weekend był bardzo udany dla niemieckich zawodników, którzy odnotowali wiele bardzo dobrych wyników i uszczęśliwili swoich kibiców. W nadchodzący weekend najprawdopodobniej będą próbowali powtórzyć tak dobre wyniki, gdyż rywalizacja przenosi się do Wilingen.

Źródło: instagram.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s