PŚ w Titisee-Neustadt – Geiger zwycięzcą konkursu, Wolny z punktami

Za nami pierwszy konkurs indywidualny rozegrany w Titisee-Neustadt. Zawody padły łupemKarla Geigera, który fenomenalnymi skokami zapewnił sobie zwycięstwo. Tuż za nim uplasował się Anze Lanisek, zaś na trzecim stopniu podium stanął kolejny Niemiec, Markus Eisenbichler. Niestety, nie był to udany konkurs dla Polaków.

Konkurs ten upłynął pod znakiem słoweńskiej dominacji. Po doskonałym Zakopanem, nadszedł czas na równie fenomenalny Titisee. W pierwszej serii, aż pięciu reprezentantów bałkańskiego kraju uplasowało się w TOP 8. Anze Lanisek (134,5m) prowadził już na półmetku, wyprzedzając Karla Geigera (132m) oraz Lovro Kosa (137,5), który oddał najdłuższy skok w tej serii. Wysokie lokaty uzyskali też Timi Zajc (135,5m), Cene Prevc (134m) oraz Peter Prevc (130,5m). W 30. znalazł się również Ziga Jelar. Jedynym Polakiem, który zakwalifikował się do drugiej serii był Jakub Wolny. Pozostali biało-czerwoni zakończyli konkurs na pierwszej serii.

Miłym akcentem konkursy był zdecydowanie fakt, iż Richard Freitag, który od początku sezonu tułał się po zawodach FIS Cupu oraz Pucharu Kontynentalnego, zakwalifikował się do serii finałowej z całkiem niezłym wynikiem.

Pierwsza seria została rozegrana z 9. platformy startowej.

Seria finałowa została przeprowadzona z belki 10. Jakub Wolny utrzymał swoją pozycję, kończąc zawody na miejscu 29. Również ta seria przyniosła równie dobre wyniki słoweńskich zawodników, jednak z powodu pogarszających się warunków wietrznych zarówno Peter Prevc jak i Timi Zajc stracili swoje pozycje. Swoją lokatę za to poprawił jednak Halvor Egner Granerud, który zakończył konkurs w TOP10. Tym razem po skoku na 141 metr triumfował Karl Geiger, wyprzedzając Laniska i Eisenbichlera.

Udany skok Richard Freitag powtórzył również w drugiej serii, ostatecznie plasując się na początku trzeciej dziesiątki, co jest dla niego najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Po tym konkursie dosyć jasno wyklarował się obraz składu na ZIO w Pekinie reprezentantów Niemiec i Austrii. Oprócz trójki niemieckich „pewniaków” doskonałe skoki oddali Severin Freund oraz Constantin Schmid. Mimo to, decyzja Horngachera jeszcze na ten moment nie zapadła. Z ostatecznym potwierdzeniem zwleka też Andreas Widhoezl.

Źródło: informacja własna/FIS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s