COC w Innsbrucku – triumf Semenica w jednoseryjnym konkursie

Za nami pierwszy z dwóch zaplanowanych w austriackim Innsbrucku konkursów Pucharu Kontynentalnego panów. Dziś najlepszy okazał się Anze Semenic. Na podium stanęli też Thomas Lackner i Jan Bombek.

Rywalizację panów poprzedził trening. Podczas treningu, najlepszy skok oddał reprezentant Słowenii, Zak Mogel (123 m). Najlepiej z Polaków poradził sobie Kacper Juroszek (116 m i 16 miejsce w treningu). Na starcie dzisiejszego konkursu znalazło się 50 zawodników, którzy swoje skoki oddawali z 10 belki startowej. Warunki na skoczni nie należały dziś do sprzyjających – padający śnieg oraz mgła utrudniały przeprowadzenie sobotnich zawodów zgodnie z planem (już seria treningowa została opóźniona o 50 minut, a rozpoczęcie konkursu przesunięto o 60 minut z stosunku do planowanej godziny). Na starcie nie pojawili się Francisco Moerth, Alessandro Batby oraz Andrii Vaskul.

Z powodu niesprzyjających warunków, seria finałowa została odwołana. Ostatecznie, Anze Semenic (126.5 m) zatriumfował w dzisiejszym konkursie, wyprzedzając drugiego Thomasa Lacknera (123 m) o 2.7 punktu. Trzecie miejsce na podium zajął Jan Bombek (122 m). Czołową dziesiątkę dopełnili Ulrich Wohlgenannt (118 m), Markus Schiffner (118 m), Maximilian Steiner (118 m), Zak Mogel (118 m), Markus Rupitsch (119 m), Stefan Rainer (116 m), oraz Markus Mueller (118 m).

Polacy spisali się dziś następująco:
21. Jan Habdas (110.5 m)
36. Kacper Juroszek (105 m)
37. Szymon Jojko (101 m)
43. Jarosław Krzak (99 m)
44. Szymon Zapotoczny (98 m)
45. Arkadiusz Jojko (95.5 m)

Pełne wyniki konkursu znajdziecie tutaj.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s