Skład reprezentacji Szwajcarii na ZIO w Pekinie

Poznaliśmy już składy wielu ekip, które jadą do Pekinu. Nadeszła pora, aby ogłoszony został skład Szwajcarów! Do Pekinu poleci 4 skoczków.

Skład kadry Szwajcarii na ZIO:

  • Killian Peier
  • Gregor Deschwanden
  • Simon Ammann
  • Dominik Peter

Dla najstarszego, a równocześnie najbardziej doświadczonego zawodnika – Simona Ammanna będą to już siódme igrzyska. Jest on czterokrotnym indywidualnym mistrzem olimpijskim – z Salt Lake City i Vancouver.

Gregor Deschwanden jest skoczkiem, który w ZIO będzie brał udział po raz trzeci. Jego najlepszy wynik to miejsce 14. ze skoczni dużej w Soczi.

Killian Peier i Dominik Peter nie mieli wcześniej możliwości skakać na ZIO i w Pekinie będą debiutować. Peter stracił większość sezonu przez uraz łąkotki w prawym kolanie, o czym przeczytacie tutaj. Peier w tym sezonie nie ma kłopotów ze zdrowiem i odważnie poczyna sobie w konkursach Pucharu Świata – w klasyfikacji generalnej znajduje się obecnie na 9. pozycji tracąc 549 punktów do prowadzącego Ryoyu Kobayashiego.

Najlepszy wynik reprezentacji Szwajcarii w zmaganiach drużynowych to 6. miejsce z Nagano z 1998 roku. W drużynie skakał wtedy Simon Ammann będący w składzie na Igrzyska do Pekinu.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s