Zapomniane skocznie – Sanok

Zapraszamy na kolejny post z cyklu „Zapomniane skocznie”. Dziś nieco bliżej przyjrzymy się nieistniejącemu już obiektowi położonemu w Sanoku.

Podkarpacki obiekt powstał w latch 1952-1953, choć warto dodać, że jego prowizoryczna wersja istniała już w sezonie zimowym 1951/1952. Prace budowlane wykonywali w czasie wolnym od pracy i zajęć sami sportowcy oraz młodzież pod przewodnictwem działaczy sportowych. Skocznia płożona była na północnym zboczu parku miejskiego im. Adama Mickiewicza. W roku 1954 odbyły się na niej II Narciarskie Mistrzostwa Juniorów województwa rzeszowskiego Początkowo na skoczni można było oddawać skoki na odległość ok. 25-30 metrów. Przebudowa, która zakończyła się 1965 r. umożliwiła skoki nawet na 45. metr. Na przełomie lat 60. i 70. skocznia w Sanoku była jednym z obiektów zaliczanych do tzw. lokalnego konkursu czterech skoczni.

W kolejnych latach, wobec likwidacji sekcji narciarskiej w Sanoku, nieużywana skocznia uległa zniszczeniu. Obecnie w jej miejscu pozostały metalowe elementy.

Warto dodać, że w 2000 r. powstał projekt, który zakładał, że w miejscu dawnej skoczni powstałyby dwa obiekty o punktach konstrukcyjnych K10 i K25. Wobec braku wsparcia finansowego ze strony PZN, planów tych nie zrealizowano.

fot. wikipedia.org

źródło: wikipedia.org

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s