PŚ w Zakopanem – Marius Lindvik niepokonany na Wielkiej Krokwi! Ryoyu Kobayashi poza podium!

Norweg, Marius Lindvik skokiem na 139,5 m podczas serii finałowej przypieczętował swoją wygraną w niedzielnym konkursie indywidualnym w Zakopanem. Drugi miejsce przypadło Niemcowi Karlowi Geigerowi, a na trzecim stopniu podium stanął Anze Lanisek. Tuż za podium wylądował Ryoyu Kobayashi.

Podczas ostatniego dnia weekendu w Zakopanem, w ramach Pucharu Świata, kibice skoków narciarskich mogli oglądać zmagania zawodników w konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi. Do rywalizacji przystąpiło 51 zawodników, którzy wcześniej pozytywnie przeszli kwalifikacje. W tym gronie znalazło się 9 białoczerwonych: Piotr Żyła, Maciej Kot, Paweł Wąsek, Stefan Hula, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł.

Pod skocznią w Stolicy Polskich Gór skoczków narciarskich dopingował tłum kibiców z całej Polski i nie tylko. Warto zaznaczyć, że Polska, jako jeden z niewielu pozwolił na obecność sympatyków skoków narciarskich na skoczni w dobie aktualnej sytuacji na świecie.

Pierwsza seria konkursowa rozegrana została z 18. belki w równych i sprawiedliwych warunkach. Na półmetku rywalizacji najlepszy okazał się być lider Klasyfikacji Generalnej – Japończyk Ryoyu Kobayashi (136 m). Druga lokata przypadła Danielowi Tschofenigowi (135 m), a na trzecim miejscu wylądował Marius Lindvik (135 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili kolejno: Karl Geiger (134,5 m), Anze Lanisek (134,5 m), Daniel Huber (138,5 m), Killian Peier (135,5 m), Timi Zajc (129,5 m), Clemens Aigner (133 m) i Jan Hoerl (131 m). Różnica punktowa między najlepszą piątką wynosiła niespełna 5 pkt, więc w serii finałowej jeszcze mogły nastąpić ogromne roszady odnośnie końcowego podium. Największym zaskoczeniem pierwszej odsłony były dalekie pozycje zawodników wymienianych jako pretendentów do zwycięstwa – 12. Petera Prevca, 18. Halvora Egnera Graneruda i 30. Lovro Kosa. Jeśli chodzi o występ białoczerwonych, to do dalszej części konkursu dostało się jedynie trzech – Paweł Wąsek (19. miejsce), Piotr Żyła (26. miejsce) i Stefan Hula (27. miejsce).

Seria finałowa niedzielnych zmagań rozpoczęła się również z 18. platformy. Największy awans w porównaniu do pierwszej serii odnieśli Lovro Kos, który przesunął się o 13 pozycji w górę oraz Piotr Żyła, który awansował o 8 miejsc. Najbardziej zacięta część rywalizacji rozegrała się przy skokach pierwszej dziesiątki. Marius Lindvik dalekim (139,5 m) i pięknym stylowo skokiem zaatakował i do końca rywalizacji utrzymał się na najwyższym stopniu podium. Druga lokata przypadła Karlowi Geigerowi (135,5 m), a trzeci był Anze Lanisek (135,5 m), który do wyprzedzającego go Niemca stracił jedynie 0,9 pkt. Ostatecznie czołową dziesiątkę uzupełnili kolejno: Ryoyu Kobayashi (132 m), Daniel Tschofenig (133,5 m), Daniel Huber (136 m), Killian Peier (135,5 m), Jan Hoerl (133 m), Timi Zajc (132 m), Markus Eisenbichler (130 m).

Podczas dzisiejszych zmagań Mika Jukkara zdyskwalifikował w pierwszej serii Estończyka Kevina Maltseva, a w drugiej serii Norwega Johanna Andre Forfanga.

Wyniki Polskich skoczków w dzisiejszym konkursie:
17. Piotr Żyła (123,5 m/ 131,5 m)
22. Paweł Wąsek (125,5 m/ 124 m)
27. Stefan Hula (126 m/ 124 m)
32. Maciej Kot (124,5 m)
38. Jakub Wolny (121,5 m)
41. Klemens Murańka (120 m)
42. Tomasz Pilch (118,5 m)
47. Andrzej Stękała (120,5 m)
48. Aleksander Zniszczoł (115 m)

Pełne wyniki niedzielnego konkursu indywidualnego w Zakopanem możecie znaleźć tutaj.

Dzisiejsze zawody zakończyły okres kwalifikacyjny na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbywające się w Pekinie.

Następnym przystankiem Pucharu Świata jest Niemieckie Titisee-Neustadt, gdzie odbędą się konkursy w zamian za odwołane Sapporo.

źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s