Skład reprezentacji Czech na ZIO w Pekinie!

Za 20 dni rozpoczną się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Jest to więc idealny czas, aby podać składy na najważniejszą imprezę czterolecia. Wiemy już, kto z czeskich skoczków i skoczkiń dostał powołanie na konkursy w Pekinie.

Skład Czechów na ZIO w Pekinie to:

  • Roman Koudelka
  • Viktor Polášek
  • Filip Sakala
  • Čestmír Kožíšek
  • Radek Rýdl

Roman Koudelka w Igrzyskach Olimpijskich będzie brał udział po raz czwarty. Najlepszy wynik – 12. miejsce uzyskał w olimpijskim debiucie na skoczni normalnej w Vancouver w 2010 roku. Dla Viktora Poláška ZIO w Pekinie będą drugimi. W swoim debiucie w Pjongczangu zakończył rywalizację na pierwszej serii konkursowej w obu indywidualnych konkursach. Čestmír Kožíšek, który w Pjongczangu także debiutował do konkursu na skoczni normalnej nie zdołał się zakwalifikować, jednak w konkursie na skoczni dużej zajął 28. miejsce. Debiutantem w Pekinie będzie blisko 26-letni Filip Sakala, który w całej swojej karierze nie zdobył jeszcze ani jednego punktu do klasyfikacji Pucharu Świata. Jego najlepszy wynik to 36. miejsce w Wiśle w 2019 roku. Również dla Radka Rýdla będą to pierwsze Igrzyska Olimpijskie. W tym sezonie PŚ startował jedynie w Zakopanem, gdzie nie przebrnął kwalifikacji.

Najlepszy wynik, jaki reprezentacja Czech uzyskała na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich drużynowo to miejsce siódme. Po raz pierwszy czescy skoczkowie zajęli je w Lillehammer w 1994 roku. Potem udało im się wyrównać ten wynik jeszcze trzy razy – w Nagano (1998 r.), Vancouver (2010 r.) oraz Soczi (2012 r.).

Skład Czeszek to:

  • Karolína Indráčková
  • Klára Ulrichová
  • Anežka Indráčková

Wszystkie skoczkinie będą debiutować na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Karolína Indráčková jest obecnie sklasyfikowana na 30. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kobiet, a jej życiowy wynik to 16. miejsce w Czajkowskim w sezonie 2020/21. Indráčková w swojej karierze zdobyła drużynowe złoto na Zimowym olimpijskim festiwalu młodzieży Europy w Râșnovie 2013 roku, a także drużynowe srebro na Uniwersjadzie w Ałmatach w 2017 roku. W 2019 roku ukończyła rywalizację w Letnim Pucharze Kontynentalnym na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej, zaś w sezonie zimowym 2019/20 na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej zakończyła zmagania w cyklu FIS Cup. Klára Ulrichová jest niespełna 18-letnią skoczkinią, która w sezonie 2019/2020 wygrała klasyfikację generalną cyklu zawodów FIS Cup. W tym samym sezonie na drugim miejscu zakończyła rywalizację w Pucharze Karpat ustępując jedynie swojej rodaczce – Štěpánce Ptáčkovej. W tym sezenie Ulrichová nie zdobyła jeszcze punktów w klasyfikacji Pucharu Świata. Anežka Indráčková będzie najmłodszą zawodniczką czeskiej reprezentacji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Na ZIO w Pekinie zadebiutuje konkurs drużyn mieszanych. Wiele wskazuje, że do tej rywalizacji włączy się również drużyna czeska.

Źródło: informacja własna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s